fbpx
DomácePrieskum: Smer sa čoraz častejšie dostáva na prvé miesto...

Prieskum: Smer sa čoraz častejšie dostáva na prvé miesto prieskumov

-

Prieskum: Smer sa čoraz častejšie dostáva na prvé miesto prieskumov

Bratislava 24. februára (TASR) – Voľby by začiatkom roka vyhral Smer-SD s podporou 17,9 percenta. Nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 15,6 percenta a Sme rodina s 10,9 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK.

Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko s podporou 9,6 percenta voličov. Hnutie OĽANO by získalo 8,7 percenta, SaS 7,8 percenta a KDH 6,4 percenta hlasov.

Pred bránami parlamentu by skončili strany Republika (4,5 percenta) a Aliancia (4 percentá). SNS a Za ľudí by získali zhodne po 2,6 percenta hlasov. ĽSNS by malo 2,4 percenta. Podporu 1,8 percenta voličov by mala Dobrá voľba a Modrá koalícia.

Ochotu zúčastniť sa na hypotetických parlamentných voľbách deklarovalo 60 percent opýtaných. Úplne istých svojou voľbou si je len mierne viac ako polovica tých, ktorí deklarujú účasť.

Najdôveryhodnejším politikom je podľa prieskumu prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej deklaruje podporu 37 percent opýtaných. Nasledujú poslanci Národnej rady SR Peter Pellegrini (nezaradený),

Robert Fico (Smer-SD) a predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
Prieskum realizovali na vzorke 1029 respondentov od 9. januára do 5. februára.

Zdroj: TASR

PRIESKUM Voľby by priniesli triumf Smeru! Je možná dvojkoalícia s Hlasom?

Voľby by priniesli triumf Smeru! Ak by sa voľby konali tento víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 21,1 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana Hlas-SD, ku ktorej by sa priklonilo 17,8 percenta respondentov. Strany by mali dokopy 72 poslancov a chýbali by im teda len štyri mandáty na to, aby mohli vytvoriť sociálnodemokratickú vládnu dvojkoalíciu.

Prieskum od agentúry Polis uverejnila agentúra SITA. Bol robený na vzorke 1002 respondentov 14. až 21. februára. V prieskume od rovnakej agentúry, ktorý sme vám priniesli začiatkom februára získal Smer-SD 21 % hlasov a Hlas-SD 19,4 % hlasov.

Zdroj: ereport

Autor: David Kraus

Celý článok:

https://ereport.sk/prieskum-volby-by-priniesli-triumf-smeru-je-mozna-dvojkoalicia-s-hlasom/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás