fbpx
NázoryPoslanec Ľuboš Blaha opisuje, ako sa na neho vrhla...

Poslanec Ľuboš Blaha opisuje, ako sa na neho vrhla liberálna mediálna úderka

-

Poslanec Ľuboš Blaha opisuje, ako sa na neho vrhla liberálna mediálna úderka

Práve som prechádzal parlamentom a vrhli sa na mňa liberálne médiá. Baby z Joj-ky, z Markízy, desať kamier. No jasné – témou číslo je odpočúvanie Roberta Fica.

 1. „Čo hovoríte na to, čo povedal Robert Fico ohľadom krádeže peňazí…,“ začne baba z Joj-ky. Preruším ju: „Nerozumiem, hádam sa ma nepýtate na únik zo spisu. Uvedomujete si, že bol spáchaný trestný čin?“
 2. Baba nerozumie. Jej je predsa jedno, že tu došlo k najbrutálnejšiemu útoku na opozíciu od dôb fašizmu. Dostala pokyn od oligarchov, ktorí vlastnia médiá. Ísť po Ficovi!
 3. Rozkaz zněl jasně. Za každú cenu Fica zničiť. Kašľať na zákony, kašľať na morálku, kašľať na demokraciu. Rastú mu percentá, treba ho zlikvidovať. Kamery aj do spálne namontovať, čokoľvek.
 4. Snažím sa to babe z Joj-ky vysvetliť na príklade: „Predstavte si, že by nejaký násilník znásilnil ženu a nahrával si to. A vy by ste sa ma teraz pýtali, čo si myslím o tom zázname a jej tele, že či nie je pribratá a tak.“
 5. Na zlomok sekundy som dúfal, že baba z Joj-ky pochopí príklad. Hovorí sa tomu analógia, priemerné dieťa vo veku 8 rokov už má kognitívne schopnosti rozvinuté natoľko, že by malo chápať takéto prímery.
 6. Nevydalo. Baba z Joj-ky na mňa nechápavo pozrie a hovorí: „Tu predsa nebola znásilnená žena, pýtame sa na odpočúvanie Roberta Fica.“ TAMTADADÁ! Slovenskí novinári v priamom prenose. Mozog umrel. Smiechom.
 7. Každý vie, kde je pointa. Nemôžete spáchať trestný čin a potom naháňať obeť. Nemôžete tolerovať, že štát prenasleduje opozíciu. Nemôžete pripustiť diskusiu o tom, o čom sa rozprávali ľudia, ktorí nemali byť odpočúvaní a ktorých záznamy nemohli uniknúť.
 8. „Vy si uvedomujete, že ste spolupáchateľmi zločinu?,“ pýtam sa prítomných novinárov. „Hanbite sa,“ odvraciam sa od baby z Joj-ky.
 9. Nato sa ozve baba z Markízy: „Mňa zaujíma to isté, čo kolegyňu, čo hovoríte na to, čo Robert Fico…“. „Hanbite sa aj vy,“ hovorím a odchádzam. So zločincami sa nerozpráva.
 10. A médiá si zjavne neuvedomujú, že sa podieľajú na zločine. V Česku už obžalovali 28 ľudí za únik zo spisov. Na Slovensku je to vážnejšie. Tu štát organizoval likvidáciu opozície cez odpočúvanie súkromných rozhovorov a poslal to médiám. To je na tvrdú basu.
 11. Médiá, ktoré sa na tom podieľali, páchali trestný čin. A skôr či neskôr budú čeliť trestnoprávnym následkom. Je úplne jedno, či Robert Fico nahlásil či nenahlásil nejakú krádež peňazí – zjavne nedôveruje polícii a plne mu rozumiem. Veď polícia je plne v rukách Matoviča.
 12. Podstata je inde. Došlo k hroznému zločinu a médiá sú v tom namočené až po uši. Je v tom Lipšic, sú v tom vyšetrovatelia NAKA, je v tom sudca, je v tom vláda. Slovenský Watergate.
 13. Znásilnili opozíciu. A médiá plnia svoju úlohu Lipšicových rotvajlerov. V USA Nixona dohnali k odstúpeniu médiá, pretože chránili demokraciu. Na Slovensku médiá kolaburujú s fašizmom. V tom je ten zásadný rozdiel.
 14. A viete, čo je na tom najlepšie. To ticho z Prezidentského paláca. Došlo k najväčšiemu útoku na opozíciu v demokratickej krajine od Nixonovho Watergate a Čaputová si pilníkuje nechtíky a skúša nové garderóby.
 15. Ako môže v takýchto historických chvíľach mlčať? Jej je ukradnutá celá demokracia. Jej je jedno, že sa polícia zneužíva na diskreditáciu opozície. Jej je jedno, že tu máme Watergate. Nerušte madam pri pilníčku.
 16. Keď pred rokmi Kočner vytiahol na Lipšica súkromnú komunikácuu Dibákovej a Grendela, z ktorej vyplývalo, že Lipšic zahýba svojej žene, Lipšic vyhlásil, že nebude na protiprávne získanú komunikáciu vôbec reagovať.
 17. A bolo vybavené. Médiá to z úcty k zákonu nechali tak. Ešte z neho urobili obeť a nadávali každému, kto to vytiahol. A to ho neodpočúval štát. Stať sa to dnes, tak má Dibáková s Grendelom nad hlavou Lipšicovu kameru pri celej tej gymnastike, čo spolu páchali.
 18. Všimnite si tú zmenu. Dnes to je Matovičov a Lipšicov štát, ktorý nasadil kamery na Roberta Fica a vnikol mu do súkromia. Nie nejaký Kočner, nie nejaký súkromník. Ale štát! A médiá veselo páchajú trestnú činnosť a chcú čo najviac ublížiť obeti trestného činu. Perfektné.
 19. Dnes večer sa na Joj-ke a na Markíze bude riešiť, čo povedal Robert Fico v súkromnom rozhovore… Chcú uvariť ľudí ako žaby, aby sa nevenovali podstate, že vlastne došlo k fašistickému prevratu – budú sústreďovať ich pozornosť na pletky a bulvár.
 20. Neviem, či sú niektorí novinári tak dobre zaplatení alebo len takí hlúpučkí. Priznám sa, dlho som nevedel tento rébus rozlúsknuť. Pri pohľade na tu dievčinku z Joj-ky, ktorá netuší ani to, ako v logickom myslení funguje analógia, obávam sa, že som dnes pochopil.

Nie je nič horšie, ako mix hlúposti a skorumpovanosti. Milé liberálne médiá, gratulujeme.

Benito Mussolini by bol na vás hrdý ????

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás