fbpx
- Reklama -
NázoryPolitológ Lenč: Vláda fatálne zlyháva, z jej reforiem sa...

Politológ Lenč: Vláda fatálne zlyháva, z jej reforiem sa stáva fiasko!

-

Politológ Lenč: Vláda fatálne zlyháva, z jej reforiem sa stáva fiasko!

Absolútnym porazeným je OĽaNO, ktoré ani po zmene premiéra nezastavilo svoj pád! Vyjadril sa tak v relácii Ide o pravdu portálu pravda.sk politológ Jozef Lenč z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Smer naopak svoje preferencie znásobil a Hlas je podľa neho nepresvedčivý.

Všetko zle

Večné konflikty vo vládnom koaličnom štvorlstku, porušovanie demokratických pravidiel a ohrozené reformy. Všetko toto oberá koalíciu o politické preferencie raketovým tempom. Situáciu podľa neho najlepšie využíva opozičný Smer: „Za rok zdvojnásobil preferencie.“ Hlas ohodnotil ako nepresvedčivý až zacyklený.

Politológ redpokladá, že koalícia reformy zdravotníctva, justície či školstva zásadne upraví, a môžu byť schválené. Alebo sa budú odkladať, a napokon schválené nebudú. „Politika koalície je fatálne zlyhávajúca a tristná. Z reforiem môže byť veľké fiasko,“ varuje Lenč.

Matovič má len silné reči

- reklama -

Za vinníkov označil najmä lídrov koaličných strán, ktorí nie sú schopní dohody. Menovite politológ spomenul Igora Matoviča, ktorý si na úkor reforiem lieči „svoje boľačky“ a vybavuje osobné účty. Napriek tomu, že Matovič žiada od partnerov dohodu, inak „chce rozťať gordický uzol“, sú to podľa Lenča len silné slová. „V podaní Matoviča sú to veľké slová, ktoré znamenajú veľké nič,“ povedal.

Budúcnosť neprinesie podľa Lenča pre fungovanie koalície žiadne lepšie perspektívy. No je presvedčený, že nehrozí ani pád vlády. „Bude vládnuť v permanentnom krízovom režime.“

Smer valcuje konkurenciu

Chyby a neschopnosť koalície najlepšie podľa neho dokáže využiť opozičný Smer, ktorý svoje postoje nepretržite a veľmi akčne komentuje. „Za rok dokázal zdvojnásobiť preferencie, a začína brať späť svojich voličov od konkurenčného Hlasu,“ upozornil politológ.

Aj keď strana pod vedením Petra Pellegriniho stále vedie rebríček popularity, podľaLenča je nudná a nepresvedčivá: „Až zacyklená.“ Odborník však zostal prekvapený z nízkeho nárastu preferencií mimoparlamentných strán, ktoré nedokážu rásť na chybách koalície.

Prehrali to Obyčajní ľudia

„Absolútnym porazeným je Matovičovo OĽaNO, ktoré ani po zmene premiéra nezastavilo svoj pád,“ uzavrel Lenč. Situácia na politickej scéne môže ale dať šance pre vznik novej strany. „Neprekvapilo by ma, keby niekto prišiel s novou nádejou pre ľudí.“

Autor článku: Diana Zaťková. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. Provládni „politológovia – vykladaci“ už kuvikaju. Síce som nevolila Smer, ale pri týchto fasistoch čo nám vládnu, tak to vidím ako chybu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás