fbpx
DomácePolitika: KDH chce ísť do volieb samostatne a koho...

Politika: KDH chce ísť do volieb samostatne a koho trpaslík Dobrá voľba vylučuje zo spolupráce

-

Politika: KDH chce ísť do volieb samostatne a koho trpaslík Dobrá voľba vylučuje zo spolupráce

      Bratislava 28. januára (TASR) – Mimoparlamentné KDH sa v tejto chvíli pripravuje na parlamentné voľby samostatne. Kandidátnu listinu otvorí pre vybrané demokratické subjekty a osobnosti. Rozhodlo o tom predsedníctvo hnutia na sobotnom zasadnutí. KDH chce iniciovať ďalšie kolá rokovaní. V sobotu už jeho predstavitelia rokovali s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO).


      KDH chce byť nespochybniteľnou voľbou pre konzervatívneho a kresťanského voliča. „Nechceme dopustiť, aby v nasledujúcich voľbách prepadli hlasy demokratických voličov. Už teraz máme pripravené nové posily a expertov, ktorých budeme predstavovať v nasledujúcich dňoch a týždňoch,“ uviedlo hnutie v stanovisku, ktoré TASR zaslala hovorkyňa Lenka Halamová.


      Finálne rozhodnutie o postupe vo voľbách prijme KDH na zasadnutí celoslovenskej rady. Plánovaná je na marec.

- reklama -


      Halamová pre TASR ozrejmila, že s Hegerom pokračujú rokovania ďalej. „Finálne rozhodnutie o spolupráci nepadlo,“ dodala. „Je zákon slušnosti sa stretnúť a vypočuť si názory každého, kto prejavil záujem o KDH. Aktuálne môžeme potvrdiť takéto stretnutia s pánom Dzurindom a pánom Mackom,“ uviedla hovorkyňa k rokovaniam.

Dobrá voľba chce rokovať o spájaní, odmieta vládu so Smerom a OĽANO 

      Bratislava 28. januára (TASR) – Mimoparlamentná strana Dobrá voľba a Umiernení chce rokovať o spájaní síl. Nechce rozbíjať hlasy a chce ísť do parlamentných volieb s partnermi. Podmienkou strany je vytvorenie vlády bez lídra Smeru-SD Roberta Fica a lídra OĽANO Igora Matoviča aj dohoda na základnom obsahu. Strana zároveň apeluje, aby sa predčasné voľby konali ešte do leta.


      Podpredseda strany Rado Baťo vyzval na sobotnej tlačovej konferencii politikov stredopravého priestoru, aby nenaťahovali rokovania o spájaní. Treba sa dohodnúť na ponuke pre voličov, aby mohla vzniknúť vláda bez Smeru-SD a OĽANO. Stretol sa s nezaradeným poslancom Miroslavom Kollárom i expremiérom Mikulášom Dzurindom, ktorí sú tvárami nového projektu Modrá koalícia. Chce, aby sa viac rozprávalo o výsledkoch rokovaní a menej o procese.


      Strana bude mať snem najneskôr v polovici marca, kde sa má potvrdiť ďalšie smerovanie a to, v akej forme pôjde do volieb. Šéf strany Tomáš Drucker zároveň zopakoval, že nebude kandidovať na predsedu strany.


      Zmena štýlu vlády podľa strany nie je možná, ak v nej bude fungovať Matovič alebo ak bude dočasne poverený premiér Eduard Heger tvrdiť, že Matovič je jeho najbližší spolupracovník. „S Igorom Matovičom sa nemáme o čom rozprávať a v prípade, ak by mal niekto ďalší z OĽANO záujem sa spájať, pre nás bude kľúčovou podmienkou to, či je alebo nie je ochotný naďalej spolupracovať s Igorom Matovičom,“ ozrejmil Baťo a dodal, že Heger sa musí rozhodnúť, kam chce patriť.


      Projekt výstavby nemocnice Rázsochy je podľa strany obrazom manažérskeho chaosu a zlyhania. Drucker vyzval Hegera, aby sa s prezidentkou Zuzanou Čaputovou dohodol na tom, čo je potrebné urobiť, aby sa zintenzívnila robota na projekte. Za dôležité považuje vymenovať človeka zodpovedného za vedenie projektu výstavby. Parlamentný zdravotnícky výbor by mal podľa neho žiadať od dočasne povereného ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) konkrétne plány a úlohy.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. Toto je tá strana, ktorá odkojila nášho súčasného Himlera , Vraha vo výkone trestu a súčasného „šéfa“ špeciálnej prokurvatúry.
    V mene Otca i Syna i Ducha Svätého : AMEN (elebo ENTER ?) Či „nezosmilníš“?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás