fbpx
NázoryPolitický chameleón KDH sa spája s liberálmi zo SaS,...

Politický chameleón KDH sa spája s liberálmi zo SaS, PS, Spolu a OĽaNO

-

Politický chameleón KDH sa spája s liberálmi zo SaS, PS, Spolu a OĽaNO

M. Žilinka hazarduje s dôveryhodnosťou SR, vyhlasujú slovenskí europoslanci 

      Bratislava/Brusel 8. januára (TASR) – Časť slovenských poslancov Európskeho parlamentu (EP) vyzýva generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku, aby sa nezúčastnil na oslavách 300. výročia vzniku ruskej prokuratúry. Pod výzvu Žilinkovi „neoslavovať nedemokratické praktiky a porušovanie ľudských práv a nehazardovať s dôveryhodnosťou Slovenska“ sa podpísali europoslanci Ivan Štefanec (KDH,), Eugen Jurzyca (SaS), Michal Wiezik (PS), Miriam Lexmann (KDH), Vladimír Bilčík (Spolu), Martin Hojsík (PS), Michal Šimečka (PS) a Peter Pollák (OĽANO).


      „Pre Slovensko i Európsku úniu je kľúčovou podpora demokratických režimov vo svete. Tu musíme ukázať jasný postoj a hodnoty, ktoré zastávame,“ zdôraznil Štefanec, ktorý Žilinkovu plánovanú účasť považuje s ostatnými spomínanými kolegami za škandál. Vedúci slovenskej delegácie EPP v tejto súvislosti pripomína, že generálny prokurátor prijal pozvanie šéfa ruskej prokuratúry Igora Krasnova, ktorý je na európskom sankčnom zozname, kam sa  dostal po uväznení Alexeja Navaľného, ktorému EP udelil Sacharovovu cenu za slobodu myslenia.


      Žilinka sa plánuje 11. až 13. januára v Rusku zúčastniť na oslavách 300. výročia vzniku ruskej prokuratúry. Spolu s ním by tam mali byť aj zástupcovia 34 krajín a medzinárodných inštitúcií. Podľa medializovaných informácií má byť však Žilinka jediným z hlavných predstaviteľov prokuratúry z krajín V4, ktorý sa zúčastní na oslavách v Moskve.

Silné slová europoslankyne J. Lexman si môžete vypočuť aj na jej videu. Očividne Brusel dokáže urobiť aj konzervatívca, dieťa kaviarne.

Zdroj: YT EU Tv

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. To sú samé výgrcky zmienených kreténov EP. Hanbu nám robia predovšetkým oni sami svojou nenavistnou rétorikou. My, mlčiaca váčšina Slovenska nie sme ako oni. Čo nevidieť pôjdu do pekla (obrazne povedané).

    • Keď som si vypočul, čo táto „tupá kreatúra “ vypotila, pravdepodobne bola nadrogovaná, už sa v živote v zahraničí nepriznám, že pochádzam z krajiny, kde sa má dobre zomierať. A naši géniovia z modrými knižkami nás tu chcú zachraňovať pomocou fašistov, ktorí pre zábavu strieľajú z vrtuľníkov civilistov a malé deti len tak pre zábavu. Viď My Lay, Irak a pod. Ak si myslíte, že je to hoax, dohľadajte si na internete . napr. Der Fall My Lay.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás