fbpx
DomácePolícia: V prípade smrti P. Bučku je predčasné vyvodzovať...

Polícia: V prípade smrti P. Bučku je predčasné vyvodzovať akékoľvek závery

-

Polícia: V prípade smrti P. Bučku je predčasné vyvodzovať akékoľvek závery

Bratislava 5. februára (TASR) – V prípade smrti bývalého riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby (VSS) Petra Bučku je zatiaľ predčasné vyvodzovať akékoľvek závery. Hoci vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci úkladnej vraždy, pracuje sa s viacerými verziami. TASR o tom informoval odbor komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru.  


      „V danej veci sa pracuje s viacerými vyšetrovacími verziami, z ktorých na základe získaných dôkazov nebola doposiaľ ani jedna definitívne potvrdená alebo vyvrátená. Je predčasné vyvodzovať akékoľvek závery. Účelové podsúvanie ktorejkoľvek verzie širokej verejnosti vyšetrovanie sťažuje,“
uviedlo policajné prezídium.


      Polícia zároveň kategoricky odmietla tvrdenia v článku týždenníka Plus 7 dní o tom, že zviazané ruky považujú vyšetrovatelia za hrôzostrašný odkaz a potenciálnu výstrahu pre iných. „Vyšetrovatelia pracujúci na tomto prípade sa v uvedenom kontexte nikdy nevyjadrili,“ deklarovali. 


      Bučkovo telo našli podľa medializovaných informácií 25. januára v kameňolome Slovenského vodohospodárskeho podniku v Bratislave pri Devíne. Jeho smrť vyšetruje Národná kriminálna agentúra.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás