fbpx
- Reklama -
NázoryPolicajný šéf Kovařik dnes žehlil svoj „prúser“ so zmarenou...

Policajný šéf Kovařik dnes žehlil svoj „prúser“ so zmarenou akciou. Nevyžehlil nič!

-

Policajný šéf Kovařik dnes žehlil svoj „prúser“ so zmarenou akciou. Nevyžehlil nič!

Policajný prezident SR Peter Kovařík sa dnes musel postaviť pred kamery a vysvetľovať. Situáciu po liste predstaviteľom štátu vyšetrovateľky Santusovej už len tak pod koberec nezametie. Ak si myslel, že po dnešnej tlačovke bude vyzerať ako hrdina, prerátal sa. Každému súdnemu človeku je jasné, že Kovařík je v úzkych. 

Peter Kovařík vydal rozkaz na prerušenie zásahu, čím sa vytvoril priestor na zmarenie zaisťovacej akcie, zameranej na zadržanie podozrivých členov skupiny takáčovcov Csabu Dömötöra, Mateja Zemana a Petra Petrova. Odvtedy sú dvaja z nich nezvestní. Dnes sme sa dočkali tlačovej besedy.

Mikulec, Heger, a potiahnem do toho aj iných, ak treba…

Prezident PZ je toho názoru, že nezmaril zásah spoločného vyšetrovacieho tímu Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra SR (UIS) a Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorý je podľa neho  tímom jeho a riaditeľa UIS.

- reklama -

Kovaříkove svojvoľné preverenie zákonnosti zásahu bolo podľa jeho slov inšpirované ministrom vnútra Mikulcom, ktorý ho mal upozorniť, že bola videná zásahová jednotka pred UIS. Kovařik sa vyjadril, že preveril túto jednotku a zistil, že má zasahovať mobilná zásahová jednotka hraničnej a cudzineckej polície Sobrance. Mal preverovať nasadenie kvôli tomu, aby nezvyšoval napätie v spoločnosti. Mal byť k tomu vyzvaný politikmi aj predsedom vlády na bezpečnostnej rade.

Ani skrývačka za predpisy mu nejak nejde

Policajný prezident ďalej uviedol, že zistil, že jednotka je nasadená nezákonne. Vyžiadať zásahovú jednotku si mala vyšetrovateľka UIS na podpis vedúceho oddelenia vyšetrovania. Následne na to prerušil zásah, lebo zistil, že riaditeľ UIS si zásah nevyžiadal. Ďalej si myslí, že on bol kompetentný si vyžiadať zásah. O hodinu mu volal riaditeľ UIS s tým, že zásah môže pokračovať, tak zásah pustil. Medzitým však podozrivé osoby ušli.

Sobrančania naháňajú asi zajace po lese

Navyše podľa neho zásahová jednotka zo Sobraniec je naučená zasahovať v horskom prostredí a nie je žiadúce, aby zasahovala v Bratislave niekde na špeciálnej prokuratúre, alebo v NAKA.

„Nikdy som od nich nechcel, aby mi povedali, kedy zasahujú a voči komu zasahujú, dostal som informáciu pár minút potom, čo vykonali zásah, “ odporuje si prezident policajného zboru na margo tímu Očistec, keďže predtým preveroval práve zásahový tím, ktorý pravdepodobne nevyhovoval vláde a asi ani jemu.

To vážne pán plukovník? Ide vám o nejaký diskutabilný vzor?

Podľa prezidenta Kovařika, ťažiskovým problémom celého je, že vyšetrovateľka úradu inšpekčnej služby MV SR nemala dodržať pokyn riaditeľa úradu hraničnej a cudzineckej polície z roku 2014. Aj keby išlo o chybu, je to len formálna chyba. Najmä, ak berieme do úvahy jeho predošlú výpoveď, že riaditeľ UIS zásah nakoniec povolil. Podľa neho to mal byť dôvod prerušenia zásahu?

Dúfajme, že ak by niekto chcel zastreliť pápeža, keď tu bude na návšteve a polícia mu v tom bude chcieť zabrániť, tak všetky papiere budú v súlade s kostolným poriadkom, aj s prílohami pokynov. Ináč by to pápež nemusel prežiť.

Krajský prokurátor Remeta sa s tým nestretol v jeho kariére, aby bol prerušený zásah zásahovej jednotky v procese zásahu. Na otázku redaktorky, či sa s tým riaditeľ PZ SR stretol,  de facto odpovedal, že nie.

Na otázku, prečo neriešil zákonnosť zásahu po vykonanom zásahu, odpovedal, že: „nevedel čo sa tu deje…“ Na otázku čo by urobil inak, ak by mal dnešné informácie, začal v podstate habkať a lavírovať. Každopádne nechce špekulovať o tom čo by bolo, keby mal dnes tie informácie, ktoré má.

Autor článku: Ondrej Štefik. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 komentár

  1. presne tak = hnusná SVIŇA je tento zbabelý lipštajnov potkan !!! iba sa opäť usvedčil, že to on sám umožnil útek dvom zločincom ( na pokyn lipštajna !!! ) = do kolúznej väzby s takým „prezidentom“ aj „špeciálnym“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás