fbpx
- Reklama -
Top udalosťPohladkanie prišlo: Čaputová dostala Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej

Pohladkanie prišlo: Čaputová dostala Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej

-

Pohladkanie prišlo: Čaputová dostala Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej

Washington 7. decembra (TASR) – Demokracia je len taká silná, aká silná je naša každodenná angažovanosť v nej – trpí, keď ju nebránime. V noci na stredu to prostredníctvom videoodkazu uviedla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pri prevzatí Ceny za demokraciu Madeleine Albrightovej, ktorú jej udelil americký Národný demokratický inštitút (NDI). TASR informuje podľa príspevku NDI na sociálnej sieti.
      

- reklama -

Slovenskej prezidentke ocenenie venovala filipínska novinárka a laureátka Nobelovej ceny za mier Maria Ressaová. Čaputová sa na podujatí vo Washingtone nemohla zúčastniť osobne. Cenu za ňu preto prevzal veľvyslanec SR v USA Radovan Javorčík.
      

Čaputová dostala Cenu za demokraciu Madeleine Albrightovej za jej neochvejný záväzok zotrvať pri ochrane demokracie na Slovensku, v Európe a na celom svete, napísal NDI na Twitteri.
      

Cenu za demokraciu si vo Washingtone v utorok večer miestneho času prevzali aj moldavská prezidentka Maia Sanduová a litovská premiérka Ingrida Šimonyté. Ocenený bol aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý sa prítomným prihovoril prostredníctvom videoodkazu.
      

Výročný galavečer amerického Národného demokratického inštitútu sa uskutočnil v National Portrait Gallery vo Washingtone. Cena za demokraciu nesie od tohto roka meno bývalej americkej ministerky zahraničných vecí Madeleine Albrightovej.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 COMMENTS

  1. Čo chvíľa za zradu vlastného národa, ktorému nerozumie, bude potrebovať na ocenenia príručný vozík. Aký je ten svet pokrivený. Prevziať cenu spolu s netvorom, ktorý sa po pas brodí v krvi vlastného národa. Už len to by malo ľuďom otvoriť oči, zadarmo jej to nedávajú. Zrada je porovnateľná so zradou Ukrajinského národa. Zobuďme sa , aby sme neskončili ako Ukajinci.

  2. Už aj v Papui- Novej Guinei uvažujú udeliť cenu „zdochnutej Anakondy“ našej geniálnej smetiskovej excelencii , za to že odplašila kapibary z ukrajiny a preložila smetisko v Pezinku o 100 m ďalej , ako pôvodne malo byť.

  3. Všetci ti „krvavá Zuza“ gratulujeme! Zároveň dúfame, že všetky doláriky za obdržanú cenu pošleš na charitu, aby si nemusela osobne chodiť balíkovať cestoviny slovenskej chudobe!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás