DomácePodľa prieskumu agentúry AKO by parlamentné voľby vyhrala strana...

Podľa prieskumu agentúry AKO by parlamentné voľby vyhrala strana SMER – SSD

-

spot_img

Podľa prieskumu agentúry AKO by parlamentné voľby vyhrala strana SMER – SSD

BRATISLAVA 28. mája (SITA) – Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov. Na druhom mieste by s tesným odstupom skončilo Progresívne Slovensko s výsledkom 20,8 percenta hlasov. Tretí by bol Hlas-SD, ktorý by volilo 17,2 percenta voličov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ 24, ktorá zbierala dáta od 7. do 14. mája, teda ešte pred atentátom na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Reprezentatívnu vzorku z hľadiska veku, pohlavia, vzdelania, národnosti a kraja tvorilo 1 000 respondentov.

Kresťanskodemokratické hnutie by volilo 7,3 percenta respondentov, stranu SaS 6,7 percenta ľudí. Do parlamentu by sa ešte tesne dostali aj SNS (5,2 percenta) a Republika (5,1 percenta). Pred bránami parlamentu by zostali koalícia Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí (4,7 percenta), Maďarská aliancia (3,9 percenta), Demokrati (3,6 percenta), Sme rodina (3,1 percenta).

Z výsledkov prieskumu vyplýva, že strana Smer-SD by v parlamente mala 39 poslancov, Progresívne Slovensko 37, Hlas-SD 31, KDH by získalo spolu 13 mandátov a SaS 12. Slovenská národná strana a hnutie Republika by mali zhodne po deviatich poslancoch Národnej rady SR.

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás