fbpx
- Reklama -
DomácePo mesiacoch pokoja, opäť začína obohraná platňa - školský...

Po mesiacoch pokoja, opäť začína obohraná platňa – školský semafór

-

Po mesiacoch pokoja, opäť začína obohraná platňa – školský semafór

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Opätovné spustenie školského semafora bude závisieť od epidemiologickej situácie

Bratislava 26. júna (TASR) – Opätovné spustenie školského semafora bude závisieť od aktuálnej epidemiologickej situácie. Pre TASR to potvrdil odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.

Momentálne je školský semafor pozastavený pre zlepšujúci sa vývoj epidemickej situácie a školy sa aktuálne riadia usmernením k bezpečnému prostrediu v školách a školských zariadeniach počas pandémie ochorenia COVID-19 a mimoriadnej situácie. „Jeho cieľom je aj naďalej udržať bezpečné prostredie v školách a školských zariadeniach po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 a mimoriadnej situácie,“ spresnili z ministerstva školstva.

- reklama -

Rezort školstva sa pripravuje na nasledujúci školský rok 2022/2023 a zároveň na bezpečný návrat žiakov do škôl v súvislosti s ochorením COVID-19. Školy už zisťovali od rodičov záujem o antigénové samotesty pre žiakov na nový školský rok 2022/2023. Prejavilo o ne záujem 48 percent zo všetkých detí. Medzi nimi zatiaľ ešte nie sú započítaní žiaci prvých ročníkov.

Testovanie sa bude podľa rezortu realizovať podľa potreby v prípade opätovného výskytu ochorenia COVID-19 podľa inštrukcií MŠVVaŠ SR. „Iné opatrenia v súvislosti so zabezpečením bezpečného prostredia v školách a školských zariadeniach v školskom roku 2022/2023 budú vyplývať z aktuálnej epidemickej situácie, ako aj z platných zákonov, uznesení vlády SR, vyhlášok, opatrení a rozhodnutí Úradu verejného zdravotníctva SR, rozhodnutí ministra školstva, ako aj z odborných odporúčaní s cieľom zvládnutia pandémie ochorenia COVID-19 tak, ako to bolo v školskom roku 2021/2022,“ dodal rezort školstva.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 COMMENTS

  1. Bohužiaľ nie všetci.Opäť si to bude žiadať radikálne riešenia zo strany nepripo*ratých ľudí ktorých je bohužiaľ menšina.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás