fbpx
- Reklama -
Top udalosťPlus1Deň: ŠKANDÁL vo veci vraždy policajta: Boli organizovaná...

Plus1Deň: ŠKANDÁL vo veci vraždy policajta: Boli organizovaná skupina? Manžel štátnej tajomníčky V. Leščákovej (Za ľudí) mal dopomôcť synovi primárorky A. Turčanovej (KDH) vrátiť sa k polícii po liečení na psychiatrii

-

Plus1Deň: ŠKANDÁL vo veci vraždy policajta: Boli organizovaná skupina? Manžel štátnej tajomníčky V. Leščákovej (Za ľudí) mal dopomôcť synovi primárorky A. Turčanovej (KDH) vrátiť sa k polícii po liečení na psychiatrii

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

V prípade streľby syna prešovskej primátorky Andrey Turčanovej Martina (33), pri ktorej počas služby zniesol zo sveta svojho kolegu železničného policajta Filipa (†29) sa vynárajú podivuhodné skutočnosti.

- reklama -

V písomnej komunikácii nás oslovili prešovskí policajti so zaujímavými informáciami k nešťastnej tragédii, pri ktorej v polovici marca syn prešovskej primátorky zastrelil otca iba ročnej Violky, Filipa (†29).

Podľa pisateľov listu ryba „smrdí od hlavy“. Podľa ich slov sa mal súčasný prešovský krajský policajný riaditeľ Peter Benko, bývajúci v Starej Ľubovni, dostať do funkcie cez kamarátske vzťahy s vtedajším policajným prezidentom Milanom Lučanským (pôvodom zo Štrby) a s bývalým riaditeľom NAKA, Popradčanom Branislavom Zurianom.

Dodali, že asi málokto vie, že Martin Turčan sa po liečbe na psychiatrii dostal naspäť k polícii za pomoci zástupcu krajského riaditeľa Štefana Leščáka, ktorého manželka je štátnou tajomníčkou Ministerstva kultúry SR, a ktorá ako riaditeľka jednej z prešovských škôl spolupracovala s prešovskou primátorkou.

Lenže v tom čase, súčasný krajský policajný riaditeľ šéfoval popradskému policajnému okresu a krajským policajným riaditeľom bol Dušan Sabol. Poukázali aj na to, že po tragédii nastali zmeny v štruktúrach prešovskej železničnej polície, kam boli zaradení agresor Turčan aj jeho obeť.

Hovorkyňa prešovskej polície Jana Ligdayová uviedla, že na oddelení Železničnej polície (ŽP) „nenastali zmeny.“ Nám sa podarilo skontaktovať sa s riaditeľom Odboru ŽP Krajského riaditeľstva Policajného zboru Petrom Labancom: „Som dlhodobo práceneschopný a je pravdou, že o dva týždne odchádzam do civilu. Nesúvisí to s vami spomínanou tragédiou. Mám odslúžených 30 rokov v zbore.“ 

Pod spomínaný odbor patria viaceré oddelenia ŽP, medzi nimi aj oddelenie v Prešove, kde boli zaradení Turčan aj nebohý Filip. Riaditeľ oddelenia tu skončil ešte vlani koncom roka, oddelenie v čase tragédie viedol jeho zástupca, ktorý bol priamym nadriadeným dvojice. A podľa nášho zdroja aj on je jednou nohou na odchode.

Podľa viacerých zainteresovaných a kolegov Turčana, ten sa liečil pre problémy s duševným stavom a preto o jeho opätovnom návrate do práce k ŽP sa muselo znova rozhodovať. Ako je možné, že po psychiatrickej liečbe sa znovu dostal do radov polície a mal v držbe služobnú zbraň? „Posudzovanie zdravotnej spôsobilosti policajta je predmetom konania vykonávaného lekárskou komisiou Ministerstva vnútra ,“ uviedla Ligdayová a dodala, že p. Leščák bol riaditeľom odboru poriadkovej polície KR PZ v Prešove od 01.09.2017 do 14.02.2021 a oddelenie ŽP nepatrilo do jeho pôsobnosti.

Záhadou však nateraz zostávajú odpovede na otázky, ako boli riešené sťažnosti železničných policajtov na svojho kolegu Martina Turčana, koľko žiadosti o preloženie on sám adresoval vedeniu polície a ako boli tieto žiadosti vyhodnotené.

Podľa nášho zdroja ich bolo dovedna osem: „Zrejme aj on sám vycítil, že by nemal mať pri sebe zbraň.“ Pýtali sme sa aj na to, ktorí funkcionári polície boli na mieste činu v čase dokumentovania udalosti, prečo tam bol krajský policajný riaditeľ alebo jeho zástupca. Aj na to, aké bolo stanovisko lekárskej komisie a či bola v minulosti obvinenému z vraždy kolegu odobratá služobná zbraň. Na odpovede na tieto otázky nám však doteraz polícia neodpovedala. 

Kde bol v čase dokumentovania nešťastia a pátrania po Turčanovi, ktorý bol na úteku, zástupca krajského riaditeľa. Čo tvrdia naše zdroje z polície? Čítajte v popise fotky v GALÉRII.

Pôvodný článok si môžete prečítať tu:

https://www1.pluska.sk/krimi/strelba-primatorkinho-syna-kolegu-policajta-filipa-29-vynaraju-nove-skutocnosti?itm_brand=plus1&itm_template=hp&itm_modul=plus1_topbox&itm_position=4&fbclid=IwAR1Fry49WP21amMz4OejiQfmBtwISAIdiioeJQ5kUjljUuVQK_pCeHvH2Io

Zdroj: pluska.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 komentár

  1. Pozrel som si tú fotogalériu. A tak sa chcem spýtať, čo má na Slovensku ešte úroveň. To skutočne policajti sú takí čuráci ako ich minister a na pohreb kolegovi prídu dobreže nie v kombinézach? To mi chce policajný zbor tvrdiť že v 21 storočí nemajú príslušníci polície slávnostné (teda riadne) uniformy??? Ak by to bol môj syn alebo frajer, tak ich pošlem do riti a zástavou od nich si vytriem ….. . Celé Slovensko je zdegenerované. Hanba!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás