fbpx
NázoryPlus JEDEN DEŇ: Lengvarský aj po prílete z Ománu...

Plus JEDEN DEŇ: Lengvarský aj po prílete z Ománu sa vyhol vysvetľovaniu

-

Plus JEDEN DEŇ: Lengvarský aj po prílete z Ománu sa vyhol vysvetľovaniu

Už i tak dosť rozpútané vášne z dôvodu dovolenky ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (52) v Ománe sú po jeho štvrtkovom návrate ešte väčšie. Po prílete do rodnej krajiny sa totiž vyhol čakajúcim novinárom a verejnosti a bočným vchodom doslova utiekol. Podľa politológa tým prispel k pošramoteniu vlastnej povesti.

Informácia z 30. decembra 2021, podľa ktorej šéf rezortu zdravotníctva odletel spoločne s manželkou na luxusnú dovolenku do Ománu rozpútala hotové peklo. Vlna kritiky sa na Lengvarského odrazu valila z každej strany a nepomohla ani jeho, za priaznivých okolností logická obhajoba. „Minister zdravotníctva prvýkrát od nástupu do úradu vycestoval na súkromný pobyt v zahraničí. Je plne zaočkovaný s posilňujúcou treťou dávkou vakcíny,” reagovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Pravdou navyše je, že z pohľadu pandémie je Omán bezpečnejší než Slovensko, pretože má viac zaočkovaných obyvateľov a pre turistov platia prísne pravidlá. Pri vstupe do krajiny sa okrem plnej zaočkovanosti vyžaduje aj negatívny test na covid.

Takýto argument však neobstál u nahnevanej verejnosti, ktorá musí dlhé týždne znášať pomerne prísny lockdown. Situáciu okomentovali, pochopiteľne, aj viacerí politici, ktorí si z prevažnej väčšiny do Lengvarského kopli. „Ako minister zdravotníctva by som sa teraz hanbil ukazovať sa niekde na pláži a tváriť sa, že je všetko v poriadku,“ pustil sa do vlastného nominanta šéf OĽaNO Igor Matovič (48). Dovolenka kolegu prekvapila aj ministerku investícií Veroniku Remišovú (45). „V súčasnej pandemickej situácii považujem za rozumnejšie sa zahraničným dovolenkám vyhnúť,” povedala.

Oveľa sarkastickejší bol opozičný poslanec Robert Fico (57). „Jediné, čo by ministra zdravotníctva ospravedlňovalo, by bolo, že je pod papučou, a že mu to prikázala vlastná manželka,“ dodal. Paradoxne on sám si v čase kritiky užíval teplo na dovolenke v Jordánsku. Faktom však je, že zákaz vycestovať neplatil a nie je ani ministrom zdravotníctva. Na stranu Lengvarského sa postavil iba minister hospodárstva Richard Sulík (53): „Aj minister zdravotníctva má nárok na pár dní oddychu a veľa vecí vie urobiť aj z dovolenky. Chod ministerstva nestojí a nepadá na jeho 24-hodinovej prítomnosti na Slovensku.”

Pretože sa po odlete Lengvarského do Ománu vynorilo množstvo otázok, Plus JEDEN DEŇ sa pokúsil dostať na ne odpovede od ministra priamo na letisku v Bratislave po jeho štvrtkovom prílete.

Plus JEDEN DEŇ sa pokúsil dostať na ne odpovede od ministra priamo na letisku v Bratislave po jeho štvrtkovom prílete. Nikto z prítomných novinárov však túto možnosť napokon nedostal. Medzi turistami, ktorí z inkriminovaného lietadla prechádzali do príletovej haly, nebol ani Lengvarský a ani jeho žena.

Manažér cestovnej kancelárie, ktorý na ministra čakal spolu s novinármi, oznámil, že minister z letiska odišiel bočným východom. Vyhol sa tak všetkým prítomným, aby ho nikto nevidel a nestretol. Nášmu denníku to potvrdila aj Zuzana Eliášová. „Čo sa týka návratu na Slovensko, minister zdravotníctva spolu s manželkou prileteli štandardne spolu s ďalšími turistami na Slovensko a následne z letiska odišli v kontexte platných pravidiel. Bližšie informácie vzhľadom na ochranu súkromia ministra a jeho manželky nebudeme poskytovať,“uviedla.

Aj keď minister neporušil žiadne pravidlá či opatrenia, z politického hľadiska bola jeho dovolenka nerozumné a nezodpovedné rozhodnutie, hovorí politológ Jozef Lenč. „To je politicky neprezieravé, keď práve ten minister, ktorý zodpovedá za boj s pandémiou, sa rozhodne ísť na dovolenku mimo Slovenska a keď sa to ešte deje v takom utajenom režime,“ uviedol pre náš denník. Spôsob, akým Lengvarský svoj pobyt komunikoval, považuje za nešťastný. 

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Tak zase by som nebol taký zlý.
    Určite sa ponáhľal do štátnej karantény, na 14 dní, do záchytného tábora v Čuňove (či kde to bolo!).
    Takže nechcel svojim spôsobom ohrozovať novinárov i náhodných okoloidúcich!!
    Asi tak.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás