fbpx
- Reklama -
DomácePlénum odmietlo návrh Smeru, o odpočúvaní sa nebude na...

Plénum odmietlo návrh Smeru, o odpočúvaní sa nebude na schôdzi rokovať

-

Plénum odmietlo návrh Smeru, o odpočúvaní sa nebude na schôdzi rokovať

Bratislava 27. októbra (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR nebudú na aktuálnej 48. schôdzi rokovať o zverejnených nahrávkach či o odpočúvaní opozície. Zaradiť túto tému do rokovania schôdze navrhoval opozičný Smer-SD. Plénum to odmietlo. Smer-SD žiadal, aby mohli o téme diskutovať s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO), ako aj špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom a generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom.


      Podpredseda NR SR Juraj Blanár (Smer-SD) upozornil na „znepokojujúce nelegálne zverejnenie súkromných nahrávok“, hovoril o sledovaní opozície. „Je to vážne ohrozenie právneho štátu, parlament by sa nemal nečinne prizerať,“ povedal v pléne.


      Vo viacerých médiách boli začiatkom týždňa zverejnené videá a ich prepisy, ktoré zobrazujú, ako sa na chate stretávali šéf Smeru-SD Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora G. Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a syn Tibora G.

- reklama -


      Medializovanie nahrávok prišlo po tom, ako prokuratúra informovala, že dozorový prokurátor ÚŠP doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás