fbpx
DomácePetková (Zastavme korupciu) navrhuje za osobnosť roka sudkyňu Záleskú:...

Petková (Zastavme korupciu) navrhuje za osobnosť roka sudkyňu Záleskú: Pojednáva s rozhodnosťou!

-

Petková (Zastavme korupciu) navrhuje za osobnosť roka sudkyňu Záleskú: Pojednáva s rozhodnosťou!

Pre portál Denník N sa niekoľko osobností verejného života vyjadrilo o tom, koho by nominovali za osobnosť roka. Mnohí vyberali menej známe mená a niektorí by dokonca vsadili aj na svojich priateľov, či spriaznené osoby.

Súčasťou rozhovoru bolo aj vyjadrenie riaditeľky Nadácie Zastavme korupciu Zuzany Petkovej. Nadácia sa často a aktívne vyjadruje k spoločenskému a politickému dianiu, pričom svoju prácu stavia hlavne na investigatívnej práci. Mnohé osobnosti verejného života však pri tejto nadácii často zdvíhajú varovný prst a hovoria o politickej účelovosti jej práce.

Podporuje sudkyňu, ktorá polarizuje spoločnosť

Zuzana Petková, riaditeľka nadácie pre Denník N vyslovila názor, že by si ako osobnosť roka vedela najlepšie predstaviť sudkyňu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Pamelu Zálesku, ktorá do veľkej miery rozdeľuje občanov na dva tábory: tých, ktorí ju zatracujú, a naopak, takých, ktorí jej takpovediac tlieskajú.

Predstavitelia majú na Záleskú dlhodobo jasný názor, naposledy ju ostro kritizovali v prípade odsúdenia bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Smeráci v tejto súvislosti hovoria o ohýbaní práva. Známy je aj starší prípad, kedy Robert Fico označil redaktorku Denníka N Moniku Tódovú zo zaujatosti, keďže podľa šéfa Smeru je veľkou kamarátou práve so Záleskou, s ktorou podľa Fico chodí aj na spoločné dovolenky.

Petková pripomenula trestné oznámenie Smeru

Petková na Záleskej obdivuje jej postupy, ktorými pojednáva trestné a korupčné kauzy. „Napriek tlakom pojednáva s rozhodnosťou závažné trestné a korupčné kauzy. Je mnoho spôsobov, akým zločinci a rôzne záujmové skupiny bojujú, aby sa vyhli spravodlivosti. Od mediálnych kampaní až po prenasledovanie. Konkrétne na sudkyňu dal Smer trestné oznámenie pre rozhodnutie v prípade Dušana Kováčika a účastníci ,chatovice‘ sa dohadovali, aký zvolia postup, aby na ňu pritlačili,“ vysvetlila pre Denník N Zuzana Petková.

Zdroj: eREPORT

Autor: Peter Partila

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. je zaujímavé sa pozerať na túto ženu a jej dlhodobejšie aktivity na verejnosti. Kto to je táto osoba Peťková ? Zakomplexovaná osoba, ktorej hodnotami sú nenávisť, arogancia, egoizmus a falošnosť. Celá organizácia Nadácia proti korupcii je len podvod. V skutočnosti by sa mala volať Nadácia proti Smeru SD. Odporúčam všetkým sa podrobne pozrieť kto je táto osoba v skutočnosti, kto ju financuje a čo za to od nej požaduje – dajte si tú námahu a dozviete sa všeličo zaujímavé. To nie je žena, to je liberálne zlo.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás