NázoryPeter Kotlár: “Všetci vidia taktiku, ktorou sa postupuje… nikto...

Peter Kotlár: “Všetci vidia taktiku, ktorou sa postupuje… nikto však nevidí stratégiu, z ktorej sa vyvíja víťazstvo”

-

spot_img

Peter Kotlár: “Všetci vidia taktiku, ktorou sa postupuje… nikto však nevidí stratégiu, z ktorej sa vyvíja víťazstvo”

Myslím si, že my sme tak poľahky v dobe konzumu zabudli upratovať pred vlastným prahom, že už ani nevieme, že to podstatné, najvzácnejšie a najdôležitejšie v živote, máme zadarmo a nosíme stále so sebou, píše Peter Kotlár. Jeho názor prinášame v plnom znení.

Kotlár, ortopéd, natrel valčekom jedného dňa na zeleno (greenscreen pre vysielanie), a vysielal a vysielal čo mu slobodomyseľný duch inšpiroval a vedľa neho sedela známa kočka z obrazoviek, zrazu sa ocitli v politike a čo urobia, je z toho medzinárodný škandál.

Takže takto…, v živote som sa nesťažoval z úloh ktoré mi zadávala osudová nutnosť a vždy som sa držal bodu z kódexu Bushidó: „ Nech je tvoja cesta akákoľvek, nesťažuj si, keď si ju opustil“.

Vôbec sa nesťažujem, neľutujem sa, je to perfektný príbeh ktorého som súčasťou, ľudia rozhodli, že bez jediného centu a bilboardu som v politike. Ďakujem Martinke Šimkovičovej,  ďakujem Andrejovi Dankovi za riskantný, odvážny a jediný správny krok, dať nám nezávislý priestor. Cestu som neopustil (vysvetlite to niekto aj advokátovi P.W.).

Poďme k mojej téme…

Áno som lekár, možno som nebol najlepší študent, ale mal som výborných učiteľov v ortopédii aj traumatológii, pred operáciou som musel vedieť vrstvy cez ktoré prechádza nôž, cievy a nervy, poznať topografiu aj origá a inzerciá svalov, postup implantácie  osteosyntetického materiálu a naučil som sa aj samostatne konať a rozhodovať. Medicína a špecializačné skúšky vám nedá nikto zadarmo, to veru nie je až taká sranda ako vzdelanie p.Nicholsonovej, absolvoval som 66+ skúšok a štátne skúšky, absolvoval som obavy a strach počas nočných traumatologických služieb a prijal som vnútorne postupne aj osudy a úmrtia pacientov, získal som úctu k telu a tekutinám, krvi som videl viac než dosť. Vážil som si „nižší“ personál, upratovačky, sanitárov aj sestričky, …bez nich by sme boli nuly!

Téma COVID19, je tak vážna, zložitá a potrebná téma filozoficky aj sociologicky, medicínsky aj právne, že kto mňa zosmiešňuje, zosmiešňuje seba samého. Úprimne, … mne to nevadí, horšie to už aj tak nebude. Zosmiešňuje sa (samú seba) rodina, blízki aj lekári. Je totálny výsmech počúvať od lekárov akou hanbou som ja pre medicínu a pritom vedieť, že cca 250 lekárov z Martinskej nemocnice si zaplatilo u obvodného lekára pichnutie aj 3 vakcín do „umývadla“ (nemenovaný zaplatil 1500€, fakt nechcete vedieť kto…), aby mohli ísť na dovolenky a pritom mňa posudzovať v mojej práci, či má zmysel a prečo to nenechám tak a že „vakcína je sloboda“.

Viete… stratil som veľa, skoro všetko, ale nepovolím. Nikdy. Ak chcete Pokoj, nastoľte poriadok. Ak chcete Poriadok, nastoľte Spravodlivosť. A práve Spravodlivosť u nás zlyháva, spravodlivosť je „bojko“, ktorý jediný môže zabezpečiť poriadok. Už dávno tu mohol byť, ale súdy si neplnia svoju podstatnú úlohu. A to možno ostane aj v prípade prešetrenia pandémie COVID19. Ale to mne je úprimne jedno, nie je to moja úloha posudzovať.

Absolútne primitívne je konanie človeka, ktorý má buď základné vzdelanie alebo plagiát, a vyjadruje sa k môjmu zámeru. Ani netuší že štúdiom Všeobecného lekárstva je v podstate študovať všetky odbory, vôbec nie povrchne, ale do podstatnej hĺbky. Či šlo o epidemiológiu alebo biochémiu… vieme, ktorú literatúru zobrať do ruky a nepredstavuje pre nás (čo sme študovali medicínu), prejsť s porozumením 300 strán za deň.

Čiže ak mojou témou je COVID19, ne-primitív asi vie, akú hŕbu kníh si musím zopakovať, preštudovať a koho sa musím pýtať.

Pýtam sa často sám seba, aký dôvod má človek spochybňovať, či COVID treba alebo netreba prešetriť. Viete čo je na tom najlepšie… že keby tu bol ešte jeden COVID teraz niekedy v blízkej budúcnosti, tak sme SKONČILI! Úplne! Polarizáciou, ekonomickým vykrvácaním, závislosťou a strachom a hlavne životmi! My si proste nemôžme dovoliť ďalší COVID! Ale napriek tomu sa to niekomu zdá byť zbytočné doriešiť.

A preto zatiaľ čo sa iní bekocú ako ovce, ak dovolíte, budem pracovať na zodpovedaní základných otázok. Samozrejme nepriateľov nemáme v tejto téme len v opozícii (pôvodní aktéri), ale aj v koalícii (v tých istých pozíciách, tí istí ľudia). Napríklad usilovať sa pre niekoho o dosiahnutie dobrých vzťahov v rezorte v ktorom chce niekto pracovať, počúvne teda radšej odporúčania lekárov, ktorí bezhlavo pichali génovú terapiu do ľudí alebo poisťovne, ktoré môžu stratiť kredit pri odhalení niektorých chýb. Ale ani toto nepreruší moju činnosť. V podstate kam namierim svoju pozornosť, všade sú stále tí istí aktéri z doby COVIDu a nie je asi žiadna inštitúcia, ktorá by chcela pomôcť vyriešiť tento starý dlh. Preto…preto sa budem venovať podstate. Podstatou tejto témy je, či bola pandémia ( do definície asi treba zahrnúť:… pandémia môže skončiť skokom, napríklad vojenským konfliktom), či vakcíny sú vakcíny, či boli postupy správne, v súlade s Ústavou, či sú prítomné nežiadúce účinky po aplikácii génovej terapie, či sa kradlo z verejného mešca, kto nesie zodpovednosť.

Na začiatku som povedal, že nehľadám vinníkov, a to preto, lebo zodpovednosť a vina sú dve rozdielne veci. A koľko ľudí sa zdá, že sú vinní a zodpovední? Politici, ŠUKL, médiá, lekári, armáda, polícia, občania, pani prezidentka, páni ministri,umelci, Matovič, Lengvarský, Jarčuška či Sabbaka? Ja neviem.

Mňa teraz zaujíma, či na tejto bláznivej guličke vo Vesmíre niekto účelovo vyrába umelé vírusy za účelom zisku! Vám to nepríde cez čiaru? Veď bodaj by som sa mýlil. Ale žiaľ upozorňujem na to, že pravdepodobne sa nemýlim. A potom prídu na radu súdy a tie podľa súčasnej úrovne súdnictva budú rozhodovať. Ale asi nie s šatkou na očiach, knihou pod nohou a mečom a váhami v rukách.

Tak si teda úplne vážne všetci smeráci, hlasáci, kdháci, progresívni liberáli aj saskári, položte otázku! Čo ak má ten Kotlár pravdu? To nám vážne nevadí? Vám nie je podozrivé, že WHO na čele s Tedrosom, Gatesom, väzbami na Schwaba, RKI a …, tak narýchlo potrebujú zbúchať nejaké medzinárodné zmluvy aby doladili nedokonalosti z doby COVIDu? Zamyslel sa niekto vôbec nad tým, že mnoho bodov z tých zmlúv vlastne povedia: …vy ste blbí, vy na to nemáte, mozgy ani peniaze zvládnuť ďalšiu „našu“ pandémiu, len my vieme ako na to..?

Zamyslel sa vôbec niekto nad tým, že ak je to umožnené niekomu, tak súbežne vyvíja vírus, PCR test aj vakcínu? Vy viete aké jednoduché to pre pár ľudí na zemi vôbec je? Je to veľmi jednoduché. Potrebujú len štát, kde im to dovolia, …možno na Ukrajine, možno niekde v Afrike, na Mesiaci.

Tak si predstavme nachvíľu len jednu jedinú odpoveď. Len predstavme. Skúsme…

Vírus niekto umelo vytvoril za účelom zisku, poslušnosti, chorobnosti, úmrtnosti, kontroly a ovládnutia strachom.

A ak náhodou, by ste toto pripustili…nebolo by namieste to definitívne vyriešiť a zistiť ako to najpodstatnejšie? A následne sa vzdať všetkých štruktúr, ktoré sa na tom podieľali?  To vážne je nás tak málo, ktorí vidia ako veci fungujú? Že potrebujú vlastniť niečo takmer neviditeľné, ako napríklad vírus, nanočastice, primery,  genómy… aby mali istotu, že to ľudia tak rýchlo nenájdu? Veď keď prevážajú tanky na vlakových súpravách, vieme že niekde idú zabíjať alebo sa brániť. Ale vírus to je iná liga. Tam stačí len cenzúra, spochybňovanie, vlastniť médiá a treba bezodný mešec. A taký majú naši altruisti typu Pfizer, Gates, a ďalšie mená si doplňte.

To, že vakcíny nie sú vakcíny, to, že pandémia nebola pandémia, to, že sa tu kradlo a kašľalo na ekonomiku a ľudské práva… nič z toho nie je také podstatné ako to, či vírus bol alebo nebol umelo vytvorený a za akým účelom.

Zbytočne mi píšete, že sa urobilo kopec dobrých vecí, všetci sme sa snažili, oddelenia plné, lekári a sestry makali, ľudia umierali….áno umierali, áno makalo sa, …ja viem aké je náročné pracovať v službách, ale mňa toto nezaujíma. Ja sa nevenujem tomu, čo sa dobre a správne spravilo, to je predsa samozrejme či?

Čiže nám tu niekto bude umelo vyhadzovať vírusy z kufríka a my vždy pár rokov po, sa budeme chváliť ako sme poctivo pracovali na našich oddeleniach?

Toto je choré, táto doba, je chorá… ale srdcia sú ešte rozdúchateľné. Plameň spravodlivosti a toho čo je podstatné sa ešte dá rozdúchať. Je jedno kto je zaočkovaný alebo nesúhlasí s Kotlárom. Mojou úlohou je v človeku zasiať pochybnosť o sebe, či ide dobre, či sa pýta správne, či nie je prehnane dogmatický, nežije v predsudkoch, či je ochotný prehodnotiť svoje postoje, či je ochotný prestať nenávidieť, a odpúšťať, či si vie zastať Pravdu, či má zmysel pre Spravodlivosť… Máme my vôbec na to?

Ja vám verím ľudia. Verím v človeka.

Júl a august budem pracovať, urobím maximum.

Prevzaté od:

https://www.hlavnydennik.sk/2024/07/01/kotlar-skuste-dat-moj-postoj-cely-ak-mate-odvahu

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

2 Komentáre

  1. Je to úbohé. Nikto nikde netvrdí, že sa vie ako vírus vznikol. Že bol vyrobený umelo? Možno. Lenže toto tento chudák nezistí, nemá ako. Takže čo vlastne chce okrem zamorovania vzduchu svojim smradom?

    • Toto je len ďalší falošný prorok ako Pekova ci Lakota. Doktor ktorý tvrdí že vírusy existujú si zaslúži iba šíreniu. Bodka.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás