fbpx
ZahraničnéPeskov: Budeme veľmi pozorne sledovať, čo sa dnes (v...

Peskov: Budeme veľmi pozorne sledovať, čo sa dnes (v utorok) stane v Poľsku, aj keď je veľmi pravdepodobné, že pôjde o pokračujúcu koncentráciu rusofóbie a vzájomné presviedčanie o nových dodávkach zbraní

-

Peskov: Budeme veľmi pozorne sledovať, čo sa dnes (v utorok) stane v Poľsku, aj keď je veľmi pravdepodobné, že pôjde o pokračujúcu koncentráciu rusofóbie a vzájomné presviedčanie o nových dodávkach zbraní

Moskva 21. februára (TASR) – Rusko pozorne sledovalo návštevu amerického prezidenta Joea Bidena na Ukrajine a naďalej monitoruje jeho pobyt v Poľsku. V utorok to uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

„Pochopiteľne sme to veľmi pozorne sledovali. Budeme veľmi pozorne sledovať, čo sa dnes (v utorok) stane v Poľsku, aj keď je veľmi pravdepodobné, že pôjde o pokračujúcu koncentráciu rusofóbie a vzájomné presviedčanie o nových dodávkach zbraní,“ povedal Peskov.

Americký prezident v pondelok pricestoval na vopred neohlásenú návštevu Kyjeva. Pre mnohých to bolo prekvapením, pretože Biely dom minulý týždeň oznámil, že počas návštevy Poľska nemá Biden v úmysle prekročiť hranice do susednej Ukrajiny. Do Kyjeva pricestoval krátko pred prvým výročím ruskej invázie na Ukrajinu z 24. februára 2022. Vo vojnou postihnutom meste strávil vyše päť hodín.
Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan potvrdil, že vopred upovedomili Rusko o plánovanej návšteve Ukrajiny. Washington tak chcel zabrániť akejkoľvek možnej eskalácii situácie.

V Poľsku sa Biden počas svojej trojdňovej návštevy stretne s prezidentom Andrzejom Dudom, aj s lídrami krajín Bukureštskej deviatky, kam patrí okrem Poľska aj Slovensko, Bulharsko, Česko, Estónsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva a Rumunsko. Predstaviteľov týchto krajín na východnom krídle NATO chce uistiť o stálej americkej podpore pre ich bezpečnosť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás