fbpx
DomácePellegriniho HLAS sa postavil za Fica: Zadržanie Fica za...

Pellegriniho HLAS sa postavil za Fica: Zadržanie Fica za prejav názoru je neprípustné

-

Pellegriniho HLAS sa postavil za Fica: Zadržanie Fica za prejav názoru je neprípustné

Bratislava 16. decembra (TASR) – Zadržanie predsedu opozičnej strany pre verejný prejav protivládneho politického názoru je absolútne neprípustné. Strana Hlas-SD tak reaguje na štvrtkové odvedenie lídra Smeru-SD Roberta Fica políciou pred ohláseným protestným sprievodom. Stanovisko TASR poskytla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. 


      „Neprijateľné zásahy polície voči záchranárom aj voči predstaviteľom opozície potvrdili vyjadrenia Hlasu, že núdzový stav neslúži vláde na zabezpečenie chodu zdravotníctva, ale potláčanie elementárnych ústavných práv a slobôd slovenských občanov,“ konštatuje strana.


      Šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica odviedla vo štvrtok večer polícia pred tým, ako sa mal začať stranou ohlásený protestný sprievod na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Smútočným sprievodom sa chce strana symbolicky rozlúčiť s demokraciou a vyjadriť „nesúhlas s politikou vlády a jej hovorkyne prezidentky Čaputovej“. Predstavitelia strany uviedli, že v akcii budú pokračovať.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás