fbpx
DomácePellegrini vyhlasuje, že nepodporí okupačnú zmluvu s USA, výsledok...

Pellegrini vyhlasuje, že nepodporí okupačnú zmluvu s USA, výsledok sa dozvieme

-

Pellegrini vyhlasuje, že nepodporí okupačnú zmluvu s USA, výsledok sa dozvieme

Strana HLAS – sociálna demokracia v súvislosti s navrhovanou obrannou dohodou medzi Slovenskou republikou a USA vyhlasuje, že prijímanie akýchkoľvek medzinárodných záväzkov Slovenskej republiky v oblasti bezpečnosti a obrany musí byť plne v súlade s Ústavou a právnym poriadkom Slovenskej republiky. „Nesmie byť pritom narušená územná celistvosť a zvrchovanosť Slovenskej republiky a nesmie byť vytvorená možnosť na rozmiestňovanie cudzích ozbrojených síl a zbraňových systémov na území Slovenskej republiky bez predchádzajúceho súhlasu jej ústavných orgánov. Takto som vždy postupoval ako predseda vlády a takto budem postupovať aj naďalej,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

V súčasnej napätej zahraničnopolitickej, ale aj vnútropolitickej situácii je veľmi dôležité, aby každá zmluva bola podrobená dôslednej verejnej diskusii, s cieľom predísť prijímaniu záväzkov, ktoré budú v rozpore s väčšinovými postojmi obyvateľstva a relevantnými stanoviskami štátnych inštitúcií. „Vzhľadom k vážnym pochybnostiam, či predmetná zmluva nenarušuje suverenitu Slovenskej republiky i vzhľadom na zásadne právne výhrady Generálnej prokuratúry, HLAS nemôže predložený návrh podporiť,“ uzavrel Peter Pellegrini.

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás