fbpx
Zhodnotenie týždňaPellegrini v Bielom dome, súd s ĽSNS, nové strany...

Pellegrini v Bielom dome, súd s ĽSNS, nové strany na slovenskej politickej scéne

-

Pellegrini v Bielom dome, súd s ĽSNS, nové strany na slovenskej politickej scéne

Návšteva premiéra Pellegriniho v Bielom dome. O čo išlo? O 1,8 miliardový kontrakt pre Lockheed Martin, nákup stíhačiek F 16 a o urýchlené navŕšenie nášho obranného rozpočtu na dve percentá HDP. A, samozrejme, o to, aby sa z toho vzišlo čo najviac nákupov pre americké zbrojárske formy. Z tejto návštevy sa tak môžu tešiť naši jastrabi Jaroslav Naď, Róbert Ondrejcsák a prípadne Martin Klus.

Verdikt Najvyššieho súdu o tom, že ĽS NS nakoniec nerozpustia. Politických oponentov treba porážať vo voľbách, nie administratívne zakazovať. Už návrh obžaloby bol absolútne mimo a argumenty podobne. Navyše zákazom ĽS NS by sa ich popularita ešte viac zvýšila.

- reklama -

Čo možno čakať od nových strán, ktoré chcú osloviť tradičného konzervatívneho a sociálne orientovaného voliča? Podchytí Národná koalícia Harabinových voličov? Dokáže Štefan Kuffa osloviť aspoň tridsaťtisíc voličov, ktorí prestali veriť KDH či matovičovcom? Pomôže mu meno brata, charizmatického kňaza Mariána Kuffu? A čo Branislav Škripek a Anna Záborská? Budú alternatívou? Koľko z vyše štyridsaťtisíc osobných preferencií dokáže udržať Záborská? Bude ich účinkovanie znamenať umieráčik pre KDH? Odpoveď naznačia voľby do Európskeho parlamentu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás