fbpx
DomácePellegrini reaguje na Čaputovú: PREZIDENTKA UROBILA NAJVÁŽNEJŠIU CHYBU VO...

Pellegrini reaguje na Čaputovú: PREZIDENTKA UROBILA NAJVÁŽNEJŠIU CHYBU VO SVOJEJ FUNKCII

-

Pellegrini reaguje na Čaputovú: PREZIDENTKA UROBILA NAJVÁŽNEJŠIU CHYBU VO SVOJEJ FUNKCII

HLAS je sklamaný postojom prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa rozhodla nepodať návrh obrannej zmluvy s USA posúdiť Ústavnému súdu.

„Pani prezidentka má dvojaký meter na ústavnosť. Ak ide o požiadavku ľudí na referendum, vtedy ju považuje za nevyhnutné predložiť Ústavnému súdu. Ak ide o požiadavku vlády na nevýhodnú zmluvu s USA, vtedy na to dôvod nevidí. Je to doteraz najvážnejšie zlyhanie pani prezidentky vo vzťahu k slovenským občanom,“ vyhlásil predseda HLASu Peter Pellegrini.

HLAS upozorňuje hlavu štátu, že o súlade s ústavou rozhoduje v Slovenskej republiky výlučne ústavný súd, nie kancelária prezidentky. „Je nepochopiteľné, prečo zrazu zobrala pani prezidentka na seba zodpovednosť, ktorá jej vôbec neprislúcha. Súlad s ústavou je spolu so zachovaním suverenity, zvrchovanosti a územnej celistvosti najdôležitejším predpokladom uzavretia zmluvy s akoukoľvek krajinou. Pani prezidentka dnes nevyvrátila, ale svojím vylepšovaním zmluvy potvrdila pochybnosti, ktoré si množstvo ľudí na Slovensku spája so zmluvou s USA,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Takzvanú interpretačnú doložku, ktorou hlava štátu podmienila podpis tejto zmluvy, nepovažuje HLAS za riešenie. „Naopak, je to vysvedčenie neschopnosti slovenskej vlády vyrokovať text, ktorý nevyvoláva pochybnosti a ktorý treba dodatočne vysvetľovať,“ dodal Peter Pellegrini.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Už minule som konštatoval, že v najbižších voľbách prezidenta je potrebné zvoliť za prezidenta vrece zemiakov. Netliacha, neškodí územiu, kde sa má dobre zomierať, rozumie slovenskej zemi, nerobí mu mezdinárodnú hambu a nepchá sa do US riti.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás