fbpx
- Reklama -
DomácePekné reči Kollára a nakoniec aj tak ustúpi: Regióny...

Pekné reči Kollára a nakoniec aj tak ustúpi: Regióny potrebujú našu podporu. Nemôžeme im rušiť nemocnice

-

Pekné reči Kollára a nakoniec aj tak ustúpi: Regióny potrebujú našu podporu. Nemôžeme im rušiť nemocnice

Hnutie Sme rodina nepodporí reformu, ktorá so sebou prinesie rušenie nemocníc alebo znižovanie počtu nemocničných lôžok. V regiónoch by to mohlo znamenať nielen obmedzenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre pacientov, ale malo by to aj negatívny vplyv na zamestnanosť.

Podľa Kollára reforma zdravotníctva nemôže obsahovať rušenie nemocníc alebo nemocničných lôžok v krajských či okresných mestách, pretože to môže mimoriadne negatívne ovplyvniť jednak samotných pacientov a ich prístup k zdravotnej starostlivosti, ako aj zamestnanosť v regiónoch.

„Ja som v tých regiónoch bol. Navštívil som nemocnice vo Zvolene, Svidníku, v Snine, Rožňave, Rimavskej Sobote, vo Vranove nad Topľou. Všade som hovoril s primátormi, starostami a s riaditeľmi nemocníc. Nemocnice v týchto mestách predstavujú spádovú oblasť pre celé okolie a patria k najväčším zamestnávateľom v regióne. V jednej nemocnici pracuje 300 – 600 ľudí. Čo s nimi bude, kam pôjdu, keď tie nemocnice zrušíme, alebo ich zmeníme len na doliečovacie zariadenia?,“ povedal Kollár.

- reklama -

Kollár ďalej tvrdí, že rušiť niektoré z uvedených nemocníc ani nemá logiku, pretože sú ekonomicky rentabilné a ziskové.

„Tie nemocnice nie sú v červených číslach. Prečo ich teda rušiť? Vytvárajú zisk, nezaťažujú štát, zamestnávajú stovky ľudí a to najpodstatnejšie, poskytujú zdravotnú starostlivosť obyvateľom daného mesta a okolia. V mnohých prípadoch, ak by sa nemocnica, alebo jej urgent či niektoré oddelenia zrušili, tisícky ľudí by prišlo o prácu a pacienti by namiesto dvadsať kilometrov museli dochádzať aj sto kilometrov. Takáto reforma je zvrátená,“ povedal predseda parlamentu.

Podľa vyjadrení predstaviteľov hnutia, Sme rodina nie je proti reforme zdravotníctva, ale tá nemôže mať negatívne dopady na ľudí v regiónoch, ktoré už dnes majú problém so zamestnanosťou.

„Sľúbili sme, že budeme regiónom pomáhať, že ich budeme podporovať. Zaviazali sme sa k tomu aj v Programovom vyhlásení vlády. Mnohé naše regióny sa dlhodobo vyľudňujú, hlavne mladí ľudia kvôli nedostatku pracovných príležitostí odchádzajú do zahraničia. Ak zatvoríme ešte aj nemocnice či mestské súdy, tak situáciu ešte zhoršíme. Ľudia v tých mestách sa búria, spisujú petície, pretože sa boja, že prídu o prácu. Pacienti sa boja, že sa nedostanú včas do nemocnice. Toto je neakceptovateľné. Preto je naše hnutie proti takejto reforme a poslanci Sme rodina ju nepodporia,“ povedal na záver Boris Kollár.

Autor článku: Gabriel Matta. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás