fbpx
- Reklama -
DomácePatril Kuril získal zlato, Jozef Metelka striebro

Patril Kuril získal zlato, Jozef Metelka striebro

-

Patril Kuril získal zlato, Jozef Metelka striebro

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Slovenský reprezentant v cestnej paracyklistike Patrik Kuril získal na PH 2020 v Tokiu zlato v časovke v kategórii C4-5. Striebro vybojoval jeho krajan Jozef Metelka. Slovenská výprava tak má v Tokiu na konte už päť medailí (2-1-1).

Najlepší čas pod horou Fudži

Kuril dosiahol najlepší čas na 32 km dlhej trati pod horou Fudži. Slovensko slávilo v časovke double, druhý skončil jeho krajan Metelka, ktorý tak skompletizoval svoju medailovú zbierku na PH 2020.

Už predtým získal zlato v stíhacích pretekoch na 4000 metrov a bronz na pevnom kilometri. Celkovo má na konte už šesť paralympijských medailí, z toho tri najcennejšie. Tretí skončil v utorkovej časovke Brit George Peasgood.

Kuril: Zázraky sa dejú

- reklama -

Štyridsaťjedenročný Kuril nadviazal na bronzovú medailu z Ria 2016: „Dojmy sú úžasné. Zázraky sa síce dejú, toto je však veľký zázrak. Samozrejme, systematicky som sa naň pripravoval, ale to asi každý športovec, ktorý tu je. Každý parašportovec má za sebou veľmi ťažký príbeh, väčšina z nás prišla k zraneniu úrazom, každý z nás sa musel postaviť na nohy a prekusnúť osud,“ povedal pre paralympic.sk.

Po titule majstra sveta v cestných pretekoch v portugalskom Estorile pridal Kuril triumf aj na paralympiáde: „V uplynulých rokoch som mal smolu na zranenia, bolo to strašne ťažké. Človeku pribúdajú roky, po vyše 20-tich sezónach športuje už tak monotónne. Možno si niekedy aj prestáva veriť. Ale musel som veriť, prišlo Tokio a je to tu. Rozložil som si to veľmi dobre, som už veľmi skúsený, bol som perfektne pripravený. Tie pocity sú nevyčísliteľné…“

Zdroj: TA3

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás