fbpx
- Reklama -
ZahraničnéPápež hovoril o mierovom riešení konfliktu medzi Izraelom a...

Pápež hovoril o mierovom riešení konfliktu medzi Izraelom a Palestínčanmi. Na sankcie voči Izraelu nevyzval a EÚ je nečinná

-

Pápež hovoril o mierovom riešení konfliktu medzi Izraelom a Palestínčanmi. Na sankcie voči Izraelu nevyzval a EÚ je nečinná


      Rím 27. novembra (TASR) — Pápež František vyzval na prvú adventnú nedeľu po modlitbe Anjel Pána na ukončenie konfliktu medzi Izraelom a Palestínčanmi. TASR správu prevzala z agentúr DPA a APA.


      „Násilie zabíja budúcnosť, ničí životy tých najmladších a oslabuje nádej na mier. Modlime sa za zosnulých, ich rodiny a ich matky,“ povedal pred pútnikmi a veriacimi zhromaždenými na Námestí svätého Petra vo Vatikáne. 


      František ďalej pripomenul smrtiace bombové útoky v Jeruzaleme a potýčky na palestínskych územiach, ku ktorým došlo uplynulú stredu.

- reklama -


      „Dúfam, že izraelské a palestínske úrady začnú dialóg vo vzájomnej dôvere, bez ktorej sa na Blízkom východe nedá dospieť k mieru,“ povedal pápež.


      Pápež spomenul aj hladomor umelo vyvolaný diktátorom Josifom Stalinom, ktorý na Ukrajine v rokoch 1932 – 1933 pripravil o život milióny ľudí.


      Požiadal všetkých, aby vo svojich modlitbách pamätali na obyvateľov talianskeho ostrova Ischia, spamätávajúcich sa z prudkých dažďov, ktoré spôsobili záplavy a zosuvy pôdy. Tie si podľa najnovších správ vyžiadali najmenej štyri obete a niekoľko ľudí je nezvestných.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás