fbpx
- Reklama -
NázoryPacient Zelenskyj to už dáva úplne na Matoviča. Nech...

Pacient Zelenskyj to už dáva úplne na Matoviča. Nech sa stará o Ukrajinu a neprikazuje EÚ, či má, alebo nemá dávať na Rusko samozničujúce sankcie

-

Pacient Zelenskyj to už dáva úplne na Matoviča. Nech sa stará o Ukrajinu a neprikazuje EÚ, či má, alebo nemá dávať na Rusko samozničujúce sankcie

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Zelenskyj vyzval EÚ, aby prijala ďalší balík sankcií voči Rusku 

      Kyjev 22. júna (TASR) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorkovom videopríhovore vyzval Európsku úniu, aby čo najrýchlejšie prijala ďalší balík sankcií voči Rusku, ktoré 24. februára napadlo Ukrajinu. TASR prevzala správu z agentúry DPA.


      Prijatie v poradí siedmeho sankčného balíka EÚ voči Rusku je potrebné čo najskôr, uviedol Zelenskyj. Dodal, že to zdôraznil aj počas utorkových rozhovorov s premiérmi viacerých európskych krajín. „Rusko musí cítiť narastajúci tlak ohľadom vojny a jeho agresívnej protieurópskej politiky,“ povedal ukrajinský líder.

- reklama -


      Zelenskyj tiež opakovane apeloval na nevyhnutnosť ďalších dodávok zbraní pre Ukrajinu brániacu sa proti ruským inváznym silám. „Život tisícok ľudí priamo závisí od rýchlosti našich partnerov,“ poznamenal.


      Európska únia na začiatku júna oficiálne prijala zatiaľ posledný šiesty balík sankcií voči Rusku, ktorý zahŕňa rozsiahle embargo na nákup ruskej ropy či opatrenia voči bankám a štátnym médiám krajiny.


      K situácii na fronte Zelenskyj povedal, že ukrajinským silám sa podarilo posilniť obranu v Luhanskej oblasti na východe krajiny, kde sa vedú ťažké boje. V Charkovskej oblasti pokračuje podľa jeho slov ostreľovanie zo strany ruských jednotiek. Dodal však, že Ukrajine sa postupne darí znovu získať Ruskom okupovanú oblasť okolo mesta Cherson.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás