fbpx
DomáceP. Boško obvinený v kauze Mýtnik dostal podmienku a...

P. Boško obvinený v kauze Mýtnik dostal podmienku a finančný trest

-

P. Boško obvinený v kauze Mýtnik dostal podmienku a finančný trest

Banská Bystrica 4. februára (TASR) – Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, schválil v piatok dohodu o vine a treste medzi Uradom špeciálnej prokuratúry a obvineným Pavlom Boškom, ktorý figuruje v kauze Mýtnik. Za korupciu dostal trest odňatia slobody dva roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu troch rokov a finančný trest 4000 eur. Rozsudok je právoplatný.

- reklama -

Rozsudok bol okamihom vyhlásenia právoplatný. Obvinený priznal vinu, vzdal sa práva na verejný proces aj možnosti odvolať sa voči verdiktu. Pre médiá sa odmietol vyjadriť on aj jeho právny zástupca.

Prípad sa viaže k rokom 2012 a 2013 a súvisí s Finančnou správou SR. Obvinený úmyselne poskytol inému pomoc na spáchanie trestného činu zadovážením prostriedkov tým, že v súvislosti s verejným obstarávaním priamo pre inú osobu prijal úplatok. Celkovo išlo o 40.000 eur, ktoré vyzbieral a po menších sumách fyzicky odovzdal. Výška úplatkov sa pohybovala v rozpätí osem až desať percent z hodnoty zákazky.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás