fbpx
- Reklama -
ZahraničnéOtvorená provokácia: Ukrajina a USA uskutočnia spoločné vojenské cvičenia

Otvorená provokácia: Ukrajina a USA uskutočnia spoločné vojenské cvičenia

-

Otvorená provokácia: Ukrajina a USA uskutočnia spoločné vojenské cvičenia

Kyjev 17. septembra (TASR) – Ukrajinská a americká armáda a vojaci z ďalších krajín odštartujú na budúci týždeň spoločné vojenské cvičenia v západnej časti Ukrajiny. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na štvrtkové oznámenie generálneho štábu ukrajinskej armády.

Len v stredu sa skončili rozsiahle spoločné manévre ozbrojených síl Ruska a Bieloruska. Cvičenia s kódovým názvom Západ-2021 sa konali v západných častiach oboch krajín, aj v oblastiach blízko hraníc Európskej únie, čo vyvolalo obavy Ukrajiny a niektorých členských krajín NATO.

Ukrajina spresnila, že na manévroch s označením Rapid Trident, ktoré sa začnú 20. septembra a potrvajú do 1. októbra, sa zúčastní približne 6000 vojakov z 15 štátov. Hlavným cieľom manévrov je nácvik spoločných akcií.

- reklama -

Kyjev považuje vojenské cvičenia s partnermi z NATO za významný krok na ceste k potenciálnemu členstvu v Severoatlantickej aliancii. Pokrok v tomto smere však komplikuje pokračujúci konflikt v Donbase, kde ukrajinská armáda čelí ozbrojenému odporu proruských separatistov.

Vzťahy Moskvy a Kyjeva sa zhoršili v roku 2014 po tom, čo Moskva anektovala Krym a podporila separatistické republiky v Donbase. Viac než Sedem rokov trvajúca vojna na východe Ukrajiny si odvtedy vyžiadala už vyše 13.000 obetí.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

1 komentár

  1. Anexia je násilné zabratie cudzieho územia – viď Kosovo. Na Kryme prebehlo riadne referendum a rozhodnutie o pripojení k Rusku podporilo skoro 90 % obyvateľstva.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás