fbpx
ZahraničnéOrbán: Vojna je prostriedkom formovania moci v Európe

Orbán: Vojna je prostriedkom formovania moci v Európe

-

Orbán: Vojna je prostriedkom formovania moci v Európe

Budapešť 10. marca (TASR) – Vojna na Ukrajine je prostriedkom formovania moci v Európe, tvrdí predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. V pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió premiér povedal, že lídri Západu sú vo vojnovej horúčke, vyzývajú k čoraz urputnejším bojom a Ukrajincom dodávajú čoraz nebezpečnejšie zbrane. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

- reklama -

„Otvára sa veľká príležitosť pre tých, ktorí mali záujem formovať mocenskú rovnováhu v Európe, aby zmenili mocenský priestor organizovaný okolo francúzsko-nemeckej osi. Teraz je vplyv Spojených štátov oveľa väčší, napríklad hrdinská vojna Ukrajincov môže pokračovať len dovtedy, kým to budú Američania chcieť,“ povedal Orbán.

Podľa jeho slov sme nikdy neboli tak blízko k tomu, aby sa lokálna vojna zmenila na svetovú. „Môže sa stať, že vojská spojenecké s Ukrajinou prekročia ukrajinské hranice. V Európe chcú mier vlastne iba Vatikán a Maďarsko,“ podčiarkol Orbán.

Maďarsko je zástancom mieru, avšak podľa premiéra byť aj vojensky silné. „Naša argumentácia za mier nemá pôvod v zbabelosti alebo v tom, že by sme sa nevedeli brániť, ale v tom, že mier považujeme za dobrý a vojnu za zlú,“ dodal Orbán.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás