fbpx
ZahraničnéOrbán v parlamente: Vojnu na Ukrajine nikto nevyhrá; je...

Orbán v parlamente: Vojnu na Ukrajine nikto nevyhrá; je zlá pre celý svet

-

Orbán v parlamente: Vojnu na Ukrajine nikto nevyhrá; je zlá pre celý svet

Budapešť 27. februára (TASR) – Európa sa postupne dostáva do vojny. Krajiny posielajú tanky a hovorí sa už o vyslaní bojových lietadiel. Ak všetko bude takto ďalej pokračovať, nájdu sa takí, ktorí by poslali aj vojakov, varoval v pondelok v úvode jarnej schôdze maďarského parlamentu predseda vlády Viktor Orbán. S odvolaním sa na priamy prenos servera portfolio.hu o tom informuje spravodajca TASR.

Orbán podotkol, že vojna v susedstve Maďarska trvá už rok. Podľa jeho slov ju nikto nevyhrá. „Je to zlé pre Ukrajincov, je to zlé pre Rusov, je to zlé pre Maďarov, je to zlé pre Európu a je to zlé pre celý svet,“ zdôraznil premiér, ktorý opätovne vyzval na prímerie a mierové rokovania.

Premiér vyjadril podporu iniciatíve strán vládneho bloku Fidesz-KDNP, aby parlament prijal uznesenie, že Maďarsko zostáva zástancom mieru.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás