fbpx
DomáceOpozícia chce odvolať Čekovského z postu predsedu mediálneho výboru,...

Opozícia chce odvolať Čekovského z postu predsedu mediálneho výboru, vraj nespĺňa odborné ani osobnostné predpoklady

-

Opozícia chce odvolať Čekovského z postu predsedu mediálneho výboru, vraj nespĺňa odborné ani osobnostné predpoklady

Skupina opozičných poslancov predložila do Národnej rady SR návrh na odvolanie Kristiána Čekovského (nezaradený) z funkcie predsedu parlamentného výboru pre kultúru a médiá. Ako dôvod uvádzajú, že nespĺňa základné odborné ani osobnostné predpoklady pre výkon tejto funkcie.

Do dnešného dňa neovláda rokovací poriadok a na základe toho zneužíva právomoci funkcie predsedu výboru,“ píše sa v návrhu, pod ktorým sú podpísaní poslanci Dušan Jarjabek (Smer-SD), Tomáš Taraba (nezaradený, Život – Národná strana), Ľubica Laššáková (nezaradená, Hlas-SD), Jana Vaľová (Smer-SD) a Stanislav Mizík (Kotlebovci – ĽSNS).

Kristián Čekovský pre agentúru SITA povedal, že návrh vníma ako iniciatívu opozičných poslancov, ktorí sa buď na rokovaniach výboru takmer vôbec nezúčastňujú a ich absencie sa pohybujú na úrovni 50 až 70 percent, alebo ak na výbor prídu, tak ho rôznymi spôsobmi narúšajú.

Na rokovaniach kričia

Nie je výnimočné, že na rokovaniach kričia, skáču hosťom do reči a prekáža im, ak ich ako predseda výboru žiadam o slušné správanie hodné poslancov Národnej rady SR,“ poukázal.

Bývalý novinár Čekovský je po odchode z klubu OĽaNO členom Občiansko-demokratickej platformy. Predpokladá, že opozičným poslancom prekáža aj jeho snaha zlepšovať mediálne prostredie na Slovensku.

Väčšia ochrana novinárov

Predkladám zákony na väčšiu ochranu novinárov a transparentnejšie procesy, čo je v priamom rozpore s hodnotami ľudí zo Smeru-SD či ĽSNS. Napriek tomu v mojej snahe nebudem poľavovať,“ uviedol.

Zdôraznil, že Slovensko si výrazne polepšilo v rebríčku slobody tlače, čo bol jeden z jeho hlavných cieľov ako predsedu mediálneho výboru. Čekovský zároveň pripomína, že každý občan si môže pozrieť záznamy rokovaní na webe Národnej rady SR a urobiť si svoj názor.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás