fbpx
DomáceÓdor zatiaľ nezvolá Bezpečnostnú radu

Ódor zatiaľ nezvolá Bezpečnostnú radu

-

Ódor zatiaľ nezvolá Bezpečnostnú radu

ÓDOR: Premiér odmieta, že by zasahoval do práce policajtov, prokurátorov alebo súdov

BRATISLAVA 17. augusta (SITA) – Predseda vlády Ľudovít Ódor nijakým spôsobom nezasahuje do práce policajtov, prokurátorov alebo súdov. Zdôraznil to v stanovisku k dnešnej policajnej akcii, pri ktorej boli podľa medializovaných informácií zadržaní príslušníci policajnej inšpekcie. Premiér zdôraznil, že orgány činné v trestnom konaní necháva robiť svoju robotu a odmieta akýkoľvek tlak z akejkoľvek strany na policajtov.

„Mali by sme žiť v slušnej krajine, kde naozaj platí spravodlivosť pre každého. Dovtedy, kým nemáme kompletné informácie o tomto prípade, by sme nemali robiť unáhlené závery ani hystericky reagovať, ani fňukať na rôznych tlačových konferenciách,“ vyhlási Ódor s tým, že je dôležité zachovať si chladnú hlavu. „O prípade bude na tlačovej konferencii informovať policajný prezident a potom, keď aj ja získam dostatočné informácie, sa rozhodnem, do akej miery je potrebné zvolať Bezpečnostnú radu SR k tejto situácii,“ dodal premiér.

NAKA dnes zasahovala v dome riaditeľa SIS Michala Aláča. Podľa medializovaných informácií sa šéf SIS v dome nenachádzal, podrobnosti o zásahu, ani jeho príčiny nie sú známe. Podľa medializovaných informácií tiež zadržali niekoľko členov tímu Oblúk, ktorý vyšetroval údajnú trestnú činnosť členov NAKA spojených s vyšetrovateľmi okolo Jána Čurillu. Trestná činnosť sa týkala možnej manipulácie konaní.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás