fbpx
DomáceÓdor si mýli funkciu premiéra s predvolebným agitátorom

Ódor si mýli funkciu premiéra s predvolebným agitátorom

-

Ódor si mýli funkciu premiéra s predvolebným agitátorom

ÓDOR: Premiér apeluje na tých, ktorí prídu voliť v parlamentných voľbách, aby dobre zvážili, akú krajinu chceme odovzdať budúcim generáciám

BRATISLAVA 13. septembra (SITA) – Roztržka medzi bývalým premiérom a exministrom financií Igorom Matovičom (OĽaNO a priatelia) a bývalým vicepremiérom a exministrom vnútra Robertom Kaliňákom (Smer-SD) podľa povereného predsedu vlády Ľudovíta Ódora ukazuje, že 1. októbra sa môžeme zobudiť do sveta, kde bude nejaká banánová republika, ktorá bude založená na nenávisti, fyzických útokoch a vykrikovaní. „Naozaj toto chceme, toto naozaj chceme ukazovať deťom, budúcim generáciám, že chceme žiť v takejto krajine?“ pýtal sa po dnešnom rokovaní vlády poverený premiér. Ódor sa obrátil na tých, ktorí prídu voliť v parlamentných voľbách, aby dobre zvážili, akú krajinu chceme odovzdať budúcim generáciám. „Ja osobne si nemyslím, že nenávisť, hulvátstvo, cirkus, že to je niečo, čo je naša budúcnosť. Naša budúcnosť by mala byť úplne niekde inde,“ vyjadril sa šéf vládneho kabinetu. Pripomenul, že včera predstavil plán na udržanie i prilákanie talentov na Slovensko. Toto sú podľa neho témy. „Ale ten cirkus, no nech sa na mňa nikto nehnevá, ale to podľa mňa sme už výrazne prepískli a mali by sme povedať – stop!, stačilo!, a hľadať úplne iný spôsob komunikácie, iný spôsob hľadania riešení,“ myslí si Ódor a pripomenul i to, že predstavitelia politických strán zastúpených v zákonodarnom zbore mali možnosť urobiť niečo v prospech pediatrov či pre riešenie migrácie. „Ani len otvoriť schôdzu, ani len diskutovať o tej téme sa nechcelo, a potom máme divadelné predstavenia po celej republike. Toto nie je budúcnosť, ktorá je pre mňa akceptovateľná,“ povedal Ódor.

Predseda vlády na margo konfliktu poznamenal, že hoci to bolo blízko, našťastie to nemal v priamom prenose, keďže prebiehalo rokovanie vlády. Ódor sa nechcel vyjadriť k miere zavinenia konfliktu. „Tým, že som to ani len nevidel, tak neviem sa zahrať na rozhodcu ani na bodovanie. Podľa mňa je to tak smutné, že keby som o tom nejako obšírnejšie rozprával, tak by som len pridal vážnosť tej téme, ktorú by som najradšej nevidel a nechcel o tom ani počuť do konca nášho mandátu,“ zakončil predseda vlády.

Predseda hnutia OĽaNOa priatelia Igor Matovič dnes narušil tlačovku strany Smer-SD k nelegálnej migrácii. Na miesto tlačovej konferencie pred úrad vlády doviezol auto s ampliónmi a strane prostredníctvom nich vyčítal, že zaviedla tlačivá na legalizovanie dočasného pobytu nelegálnych migrantov. Členovia strany sa snažili jeho vystúpenie prekaziť, pričom došlo aj k fyzickým potýčkam.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás