fbpx
DomáceÓDOR: Premiér zvolá na piatok 18. augusta Bezpečnostnú radu...

ÓDOR: Premiér zvolá na piatok 18. augusta Bezpečnostnú radu SR

-

ÓDOR: Premiér zvolá na piatok 18. augusta Bezpečnostnú radu SR

BRATISLAVA 17. augusta (SITA) – Poverený premiér Ľudovít Ódor zvolal na piatok 18. augusta o 8:00 Bezpečnostnú radu SR. Ako informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, šéf kabinetu sa tak rozhodol po vyhodnotení situácie v súvislosti s policajnými zásahmi. O svojom kroku Ódor informoval aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá sa na Bezpečnostnej rade osobne zúčastní.

Čaputová v súvislosti s ranným zásahom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v bezpečnostných zložkách štátu požiadala predsedu úradníckej vlády Ódora o zvolanie Bezpečnostnej rady. Hlava štátu očakáva, že polícia a dozorujúci prokurátor v medziach zákona rýchlo vysvetlia okolnosti prípadu a svoj postup verejnosti. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

V rámci akcie Rozuzlenie obvinila polícia viaceré osoby z toho, že boli členmi zločineckej skupiny, ktorá mala sabotovať vyšetrovanie korupčných káuz. Ako na dnešnej tlačovej konferencii uviedol policajný prezident Štefan Hamran, obvinenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejné činiteľa a marenia spravodlivosti vzniesli riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Michalovi. A., jeho predchodcovi Vladimírovi P., podnikateľovi Petrovi K., bývalému príslušníkovi NAKA Jánovi K. a expríslušníkovi SIS Martinovi C., ktorého aj zadržali. Ako podozriví boli zadržaní aj policajti Jozef K. a Michal V. Podľa polície skupinu riadil Peter K., ktorý je momentálne na úteku.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás