fbpx
- Reklama -
EkonomikaOdborári OZ KOVO pri proteste v Košiciach na priechode...

Odborári OZ KOVO pri proteste v Košiciach na priechode prerušovali dopravu

-

Odborári OZ KOVO pri proteste v Košiciach na priechode prerušovali dopravu

Košice 17. septembra (TASR) – Protest, ktorý má upozorniť na zhoršujúcu sa životnú úroveň obyvateľov Slovenska a ekonomickú a sociálnu situáciu slovenských domácností, zorganizovali v piatok dopoludnia v Košiciach odborári z Odborového zväzu (OZ) KOVO. Zhruba 40 protestujúcich pritom prerušovalo prejazd áut na priechode pre chodcov na Gorkého ulici.

Protest v Košiciach je prvý zo série podobných akcií v ďalších mestách v priebehu dvoch mesiacov, najbližšie sa tak stane 22. septembra v Poprade. Predseda Rady OZ KOVO Emil Machyna novinárom ďalej uviedol, že menšie akcie vyvrcholia veľkým protestným zhromaždením, pokiaľ to pandemická situácia dovolí. „Pravdepodobne v Bratislave, ale to sa ešte dohodneme, ešte nie je určené miesto,“ povedal.

Hlavným motívom protestu na východe Slovenska je nespokojnosť odborov so zmenou výpočtu minimálnej mzdy, zmenami pri výpočte minimálnych mzdových nárokov či zmrazením príplatkov za neštandardné pracovné podmienky práce, v noci a cez víkendy. Odborári kritizujú aj zmeny v tripartite či zrušenie možnosti rozširovania odvetvových kolektívnych zmlúv.

- reklama -

Ohlásený protest na priechode sa začal zhruba o 10.20 h a spôsoboval vytváranie kolón a trúbenie áut. Následne začala na dopravu dohliadať polícia. Akcia sa skončila zhruba o 11.00 h.

„Dnes je obrovský tlak na sociálnych médiách, urobte generálny štrajk, ale my sme si urobili prieskum a zatiaľ ešte nie je Slovensko pripravené na generálny štrajk, lebo to je zastavenie v priereze všetkými odvetviami,“ povedal Machyna s tým, že nateraz ide o takúto formu protestu. Ten prišiel v Košiciach podporiť aj prezident Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR Marián Magdoško.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás