fbpx
- Reklama -
EkonomikaOdborári OZ KOVO pri proteste v Košiciach na priechode...

Odborári OZ KOVO pri proteste v Košiciach na priechode prerušovali dopravu

-

Odborári OZ KOVO pri proteste v Košiciach na priechode prerušovali dopravu

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Košice 17. septembra (TASR) – Protest, ktorý má upozorniť na zhoršujúcu sa životnú úroveň obyvateľov Slovenska a ekonomickú a sociálnu situáciu slovenských domácností, zorganizovali v piatok dopoludnia v Košiciach odborári z Odborového zväzu (OZ) KOVO. Zhruba 40 protestujúcich pritom prerušovalo prejazd áut na priechode pre chodcov na Gorkého ulici.

Protest v Košiciach je prvý zo série podobných akcií v ďalších mestách v priebehu dvoch mesiacov, najbližšie sa tak stane 22. septembra v Poprade. Predseda Rady OZ KOVO Emil Machyna novinárom ďalej uviedol, že menšie akcie vyvrcholia veľkým protestným zhromaždením, pokiaľ to pandemická situácia dovolí. „Pravdepodobne v Bratislave, ale to sa ešte dohodneme, ešte nie je určené miesto,“ povedal.

Hlavným motívom protestu na východe Slovenska je nespokojnosť odborov so zmenou výpočtu minimálnej mzdy, zmenami pri výpočte minimálnych mzdových nárokov či zmrazením príplatkov za neštandardné pracovné podmienky práce, v noci a cez víkendy. Odborári kritizujú aj zmeny v tripartite či zrušenie možnosti rozširovania odvetvových kolektívnych zmlúv.

- reklama -

Ohlásený protest na priechode sa začal zhruba o 10.20 h a spôsoboval vytváranie kolón a trúbenie áut. Následne začala na dopravu dohliadať polícia. Akcia sa skončila zhruba o 11.00 h.

„Dnes je obrovský tlak na sociálnych médiách, urobte generálny štrajk, ale my sme si urobili prieskum a zatiaľ ešte nie je Slovensko pripravené na generálny štrajk, lebo to je zastavenie v priereze všetkými odvetviami,“ povedal Machyna s tým, že nateraz ide o takúto formu protestu. Ten prišiel v Košiciach podporiť aj prezident Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR Marián Magdoško.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás