fbpx
DomáceNS: Exšéfa kontrarozviedky SIS Ľubomíra Arpáša prepustili z väzby...

NS: Exšéfa kontrarozviedky SIS Ľubomíra Arpáša prepustili z väzby na slobodu

-

NS: Exšéfa kontrarozviedky SIS Ľubomíra Arpáša prepustili z väzby na slobodu

Bratislava 22. decembra (TASR) – Bývalého šéfa kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomíra A. prepustil senát Najvyššieho súdu (NS) SR z väzby na slobodu. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát dospel k záveru, že u obžalovaného dôvody na ďalšie trvanie preventívnej väzby pominuli a prepustil ho z väzby na slobodu,“ priblížila hovorkyňa.

NS SR zrušil na stredajšom neverejnom zasadnutí uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý predtým zamietol žiadosť Ľubomíra A. o prepustenie z väzby.

Ľubomír A. je spoločne s Františkom P. a Ľubomírom T. obžalovaný z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločinu podplácania. Obvinení boli v rámci minuloročnej akcie Babylon, pri ktorej Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala dovedna päť osôb. Vo veci pojednáva ŠTS, pracovisko Banská Bystrica.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás