fbpx
DomáceNRSR: Poslanci by mali budúci rok stráviť v pléne...

NRSR: Poslanci by mali budúci rok stráviť v pléne najmenej 79 dní 

-

NRSR: Poslanci by mali budúci rok stráviť v pléne najmenej 79 dní 

Bratislava 3. decembra (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR by mali v rokovacej sále stráviť v roku 2023 minimálne 79 dní. Vyplýva to z harmonogramu schôdzí na budúci rok, ktorý zverejnili na webe parlamentu. Spolu je naplánovaných sedem schôdzí.


      Na schôdzi sa majú v roku 2023 zísť poslanci prvýkrát 31. januára, schôdza má trvať do 17. februára. Ďalšia schôdza je naplánovaná od 14. do 31. marca. Následne sa majú zákonodarcovia zísť na riadnej schôdzi 2. mája, trvať má 12 dní. Pred letnou prestávkou ich čaká ešte schôdza od 13. do 30. júna.


      Poslanci sa majú po lete vrátiť do lavíc 12. septembra, schôdza má trvať 11 dní. Následne sa majú zísť na októbrovej schôdzi, ktorá sa podľa harmonogramu začne 17. októbra a trvať má osem dní. Posledná riadna schôdza roka 2023 je naplánovaná od 28. novembra do 15. decembra.


      Keďže harmonogram schôdzí je len plán, skutočný počet rokovacích dní sa môže znížiť aj zvýšiť. Závisí to od toho, ako rýchlo dokážu poslanci prerokovať program schôdze. Okrem riadne plánovaných zasadnutí môže NR SR rokovať aj na mimoriadnych schôdzach. Tie sa týkajú napríklad návrhu na odvolanie člena vlády či konkrétnej témy, o ktorej žiadajú poslanci rokovať. 

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás