fbpx
DomáceNR SR: Poslanci zložili sľub, na štyri zaniknuté mandáty...

NR SR: Poslanci zložili sľub, na štyri zaniknuté mandáty nastúpili náhradníci

-

NR SR: Poslanci zložili sľub, na štyri zaniknuté mandáty nastúpili náhradníci

BRATISLAVA 25. októbra (SITA) – Novozvolení poslanci a poslankyne dnes na ustanovujúcej schôdzi parlamentu zložili sľub a ujali sa svojich mandátov. V pléne Národnej rady SR bude sedieť 150 poslancov. Novozvolení poslanci pristúpili k pultu s ústavou, položili naň ruku, vyslovili slovo „sľubujem“, následne podali ruku šéfovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) a podpísali sľub. Poslankyne Jana Vaľová (Smer-SD) a Anna Záborská (Kresťanská únia) požiadali o ospravedlnenie svojej neúčasti a sľub zložia na schôdzi, na ktorej budú prítomné po prvýkrát.

Sľub zložili aj štyria náhradníci za poslancov, ktorí sa mandátu vzdali. Traja predsedovia samosprávnych krajov, a to Trnavského, Žilinského a Bratislavského, Jozef Viskupič (OĽaNO a priatelia), Erika Jurinová (OĽaNO a priatelia) a Juraj Droba (SaS), ako aj europoslanec Michal Wiezik (Progresívne Slovensko) doručili Kollárovi písomné rozhodnutie o vzdaní sa mandátu poslanca. Nahradia ich náhradníci, ktorí skončili prví pod čiarou za ich politickú stranu. Za Jozefa Viskupiča bude v parlamente sedieť Július Jakab, za Eriku Jurinovú Rastislav Krátky, miesto Michala Wiezika obsadí Marek Lackovič a Juraja Drobu nahradí Juraj Krúpa.

NR SR: Poslanci schválili overovateľov pre 9. volebné obdobie

BRATISLAVA 25. októbra (SITA) – Poslanci Národnej rady SR schválili overovateľov pre 9. volebné obdobie. Tými budú Marcela Čavojová, Zuzana Matejičková, Zuzana Plevíková (všetky Smer-SD), Peter Kalivoda, Michal Moško, Igor Šimko (všetci Hlas-SD), Filip Kuffa (SNS), Zuzana Mesterová, Zuzana Števulová, Branislav Vančo (všetci PS), Jozef Pročko, Viliam Tankó (obaja (OĽaNO a priatelia), František Majerský (KDH) a Marián Viskupič (SaS).

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás