fbpx
DomáceNR SR: Nová vládna koalícia sa dohodla na prerozdelení...

NR SR: Nová vládna koalícia sa dohodla na prerozdelení parlamentných výborov

-

NR SR: Nová vládna koalícia sa dohodla na prerozdelení parlamentných výborov

BRATISLAVA 16. októbra (SITA) – Koaličné strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a Slovenská národná strana (SNS) sa dnes podpisom koaličnej zmluvy dohodli na prerozdelení vedenia parlamentných výborov. Strany Smer-SD a Hlas-SD budú šéfovať piatim výborom, SNS bude mať pod patronátom dva výbory a opozícii pripadne sedem funkcií predsedu parlamentného výboru.

Ako sa píše v Koaličnej dohode, Smer-SD bude veliť mandátovému a imunitnému výboru, výboru pre sociálne veci, výboru pre zdravotníctvo, výboru pre obranu a bezpečnosť a zahraničnému výboru. Hlas-SD si pod patronát vezme výbor pre európske záležitosti, ústavnoprávny výbor, výbor pre financie a rozpočet, výbor pre hospodárske záležitosti a taktiež výbor pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie i výboru pre kultúru a médiá bude šéfovať SNS.

Opozícia si môže svojich kandidátov dosadiť do kresla predsedu výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby, osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva, výboru na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ, výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj a výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny.

Líder strany Smeru-SD Robert Fico, predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini a šéf SNS Andrej Danko dnes podpísali Koaličnú dohodu. Nadviazali tak na podpísanie Memoranda o spolupráci. Budúci koaliční partneri sa dohodli na prerozdelení pozícií v Národnej rade SR, ako aj v budúcej vláde. Predsedom vlády bude nominant strany Smer-SD a predsedom parlamentu bude kandidát navrhnutý stranou Hlas-SD. Partneri sa zároveň dohodli, že každá zo strán bude mať zástupcu vo funkcii podpredsedu vlády, podpredsedu parlamentu a štvrtým podpredsedom parlamentu bude kandidát navrhnutý opozíciou. Ako ďalej po slávnostnom podpise koaličnej zmluvy uviedol predseda Smeru-SD, privítal by, keby sa ustanovujúca parlamentná schôdza uskutočnila v priebehu budúceho týždňa. Informoval tiež, že sedem ministerských kresiel obsadia nominanti Hlasu-SD, šesť kandidáti Smeru-SD, SNS pripadnú tri ministerstvá. Fico však zatiaľ konkrétne mená prezradiť nechcel.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Výborne, gratulujem a držím palce. Aj sa pomodlím. Nech žije Slovensko.👍❤️💯🇸🇰🇨🇿🇨🇿💯🇸🇰👍❤️💯💯

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás