fbpx
DomáceNR SR: Mimoriadna schôdza k obnoveniu kontrol na hranici...

NR SR: Mimoriadna schôdza k obnoveniu kontrol na hranici s Maďarskom sa presúva na stredu

-

NR SR: Mimoriadna schôdza k obnoveniu kontrol na hranici s Maďarskom sa presúva na stredu

BRATISLAVA 19. septembra (SITA) – Mimoriadnu schôdzu parlamentu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom sa nepodarilo otvoriť ani na druhýkrát. Prezentovalo sa rovnako ako pri prvom pokuse 70 poslancov, potrebných bolo 76. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) informoval, že ďalší pokus o otvorenie schôdze bude v stredu 20. septembra o 9:00.

O mimoriadnu schôdzu požiadali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky v neľudských podmienkach. „Skupina poslancov zároveň upozorňuje na obrovské riziko zavedenia dočasných hraničných kontrol Rakúskom a Českou republikou, čo by v praxi znamenalo zotrvanie veľkého počtu nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, na území SR,“ uviedli poslanci v odôvodnení návrhu.

BRATISLAVA 19. septembra (SITA) – Mimoriadnu schôdzu parlamentu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom sa dnes na prvýkrát nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa 70 poslancov, potrebných bolo 76 poslancov. Druhý pokus o otvorenie schôdze bude o pol hodinu.

O mimoriadnu schôdzu požiadali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky v neľudských podmienkach.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás