DomáceNR SR: Mimoriadna schôdza k obnoveniu hraničných kontrol nebude

NR SR: Mimoriadna schôdza k obnoveniu hraničných kontrol nebude

-

NR SR: Mimoriadna schôdza k obnoveniu hraničných kontrol nebude

BRATISLAVA 20. septembra (SITA) – Mimoriadna schôdza parlamentu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom nebude. Aj dnešný druhý pokus o otvorenie schôdze sa skončil neúspešne, prezentovalo sa len 58 poslancov, potrebných bolo 76. Pri prvom pokuse to bolo 57 zákonodarcov. Plénum sa dvakrát neúspešne pokúšalo otvoriť mimoriadnu schôdzu už v utorok, vtedy sa prezentovalo zhodne po 70 poslancov.

O mimoriadnu schôdzu požiadali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky v neľudských podmienkach. „Skupina poslancov zároveň upozorňuje na obrovské riziko zavedenia dočasných hraničných kontrol Rakúskom a Českou republikou, čo by v praxi znamenalo zotrvanie veľkého počtu nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, na území SR,“ uviedli poslanci v odôvodnení návrhu.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Veď tí poslanci, čo naschvál nemajú záujem pomôcť Slovensku, ktorý je zaplavený migrantmi, to robia naschvál pred voľbami. Oni sú všetci protislovenskí poslanci a preto si ich treba dobre zapamätať. Tvrdiť to, že opozícii ide len o predvolebnú kampaň je niečo neuveriteľné. Ako môže byť toto, čo ohrozuje Slovensko, predvolebnou kampaňou?. To nedá zdravý rozum.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás