fbpx
DomáceNový prieksum: Podľa ľudí sa najviac darí Čaputovej, Pellegrinimu...

Nový prieksum: Podľa ľudí sa najviac darí Čaputovej, Pellegrinimu a Ficovi! Vláda opäť pohorela

-

Nový prieksum: Podľa ľudí sa najviac darí Čaputovej, Pellegrinimu a Ficovi! Vláda opäť pohorela

Podľa prieskumu agentúry Polis sa zo slovenských politikov v súčasnosti najviac darí prezidentke Zuzane Čaputovej a opozičným lídrom Petrovi Pellegrinimu a Robertovi Ficovi. Najlepšie z koalície je na tom minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Sulík je však jediným členom vlády, ktorý v tomto prieskume dosiahol nad 10 %. S informáciou prišiel portál Topky.sk.

Vláda zjavne nevzbudzuje pozitívne dojmy

Zuzane Čaputovej sa darí podľa 21,9 % opýtaných. V tesnom závese za prezidentkou sa nachádza líder Hlasu-SD Peter Pellegrini, ktorému sa darí podľa 21,2 % opýtaných. Vysoká aktivita a výrazná opozičná politika prináša ovocie aj Smeru-SD a jeho lídrovi Robertovi Ficovi. Ten sa môže dnes popri rastúcom trende preferencií jeho strany pochváliť už aj tretím miestom v tejto štatistike. Darí sa mu podľa 15,2 % respondentov.

Nasledujú predovšetkým vládni predstavitelia, z ktorých však výsledok nad 10 % dosiahol len Richard Sulík, ktorému sa darí podľa 13,3 % ľudí. Relatívne biedne je už na tom predseda vlády Eduard Heger (OĽANO), ktorému sa darí len podľa 7 % opýtaných. Ešte horšie je na tom minister financií Igor Matovič (OĽANO), ktorý dosiahol 5,8 %. Presne 5 % opýtaných si myslí, že sa darí podpredsedovi Smeru-SD Ľubošovi Blahovi.

Mizivé výsledky pre Milanovú, Kotlebu a Remišovú

Na opačnom konci rebríčka sa taktiež nachádzajú väčšinou vládne mená, ktoré dopĺňa líder opozičnej strany Kotlebovci ĽS NS Marián Kotleba. Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) sa nachádza na poslednom mieste – darí sa jej len podľa 0,1 % ľudí. S 0,4 % na tom nie je omnoho lepšie Marián Kotleba a prvú trojku odzadu uzatvára ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) s 0,5 %.

Autor: Lukáš Krupa

Zdroj: ereport.sk, Topky.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás