fbpx
ZahraničnéNový český premiér Fiala má pre Čechov tú najkrajšiu...

Nový český premiér Fiala má pre Čechov tú najkrajšiu správu: Bude sa zdražovať

-

Nový český premiér Fiala má pre Čechov tú najkrajšiu správu: Bude sa zdražovať

Praha 1. januára (TASR) – Nový český premiér Petr Fiala vo svojom novoročnom príhovore vyhlásil, že pre občanov Česka nemá dobré správy. Tento rok bude podľa jeho slov pravdepodobne jedným z najzložitejších a najnáročnejších od vzniku samostatnej ČR. Stretávať sa vraj Česi budú s covidom, infláciou aj s rastom cien energií, cituje z premiérovho prejavu portál Novinky.cz.


      „Je prvý deň roka 2022 a ja pre vás nemám dobré správy. Tento rok bude pravdepodobne jedným z najzložitejších a najnáročnejších od vzniku samostatnej Českej republiky,“ povedal na úvod. „Trápiť nás budú problémy, ktoré prichádzajú zvonku, ale aj problémy, ktoré sme si zavinili sami. Predchádzajúca vláda žila zo dňa na deň, ako keby neustále zadlžovanie nemohlo nikdy spôsobiť infláciu,“ vysvetlil.


      Medzi tri nebezpečenstvá, ktorým bude Česká republika čeliť, následne zahrnul infláciu, rast cien energií a tiež covid. Vyriešiť tieto problémy podľa Fialu potrvá dlho. Dúfa však, že prvé pozitívne výsledky prídu ešte pred koncom roka. „Náprava trvá mnohonásobne dlhšie. Odsúvať problémy je jednoduchšie, než ich začať riešiť. Našej krajine ale nič iné nezostáva,“ uviedol Fiala. 


      Nový český premiér varoval tiež pred populistami, ktorí ponúkajú jednoduché odpovede. „Zložité problémy nemajú jednoduché riešenia,“ uviedol.


      Ako možnosť presadenia toho, čo Česko životne potrebuje, vníma Fiala české predsedníctvo v Európskej únii.


      Českému národu sa v sobotu popoludní prihovoril aj šéf Senátu Miloš Vystrčil. Ten označil za kľúčové, aby Česko zvládlo boj s koronavírusom. Čechov preto vyzval k tzv. sebavedomej slušnosti, väčšej zmierlivosti a tiež k solidarite podobnej tej, akú prejavili pri náprave škôd po minuloročnom tornáde na Morave.


      Novoročné prejavy k národu v minulosti tradične prednášali českí prezidenti. Túto zvyklosť však zmenil súčasný prezident Miloš Zeman, ktorý svoje vystúpenie presunul na druhý vianočný sviatok, pripomínajú Novinky.cz.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás