fbpx
DomáceNovozvolený český prezident P. Pavel pricestuje o týždeň na...

Novozvolený český prezident P. Pavel pricestuje o týždeň na Slovensko

-

Novozvolený český prezident P. Pavel pricestuje o týždeň na Slovensko

Bratislava 6. marca (TASR) – Novozvolený český prezident Petr Pavel pricestuje budúci pondelok (13. 3.) na nástupnú dvojdňovú návštevu Slovenska. Pozvala ho hlava štátu SR Zuzana Čaputová. TASR o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec.

„Pokračuje tak v dlhoročnej tradícii svojich predchodcov, keď aj jeho prvá zahraničná cesta smeruje na Slovensko. Uskutoční sa iba niekoľko dní po jeho slávnostnej inaugurácii,“ priblížil.

Návšteva sa začne privítacím ceremoniálom na nádvorí Prezidentského paláca v Bratislave. Po spoločných rokovaniach si hlavy štátov uctia pamiatku zakladateľov prvej Československej republiky T. G. Masaryka a M. R. Štefánika pri ich pamätníkoch na nábreží Dunaja. Večer sa stretnú na diskusii v Slovenskom národnom divadle.

Pavel sa počas návštevy stretne tiež s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina). Potvrdila to hovorkyňa zvoleného prezidenta ČR Markéta Řeháková. Informovala o tom spravodajkyňa TASR v Prahe.

V programe sú podľa Řehákovej aj netradičné body. „Je to program, ktorý bude symbolizovať, aké hodnoty prezidentka a zvolený prezident považujú za najdôležitejšie, a akcia, ktorá by sa okolo toho mala uskutočniť, tie hodnoty zdôrazní,“ dodala.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás