fbpx
DomáceNovou posilou Hlasu je M. Kaliňák, ktorý kandidoval aj...

Novou posilou Hlasu je M. Kaliňák, ktorý kandidoval aj na post predsedu PSK (aktuality.sk)

-

Novou posilou Hlasu je M. Kaliňák, ktorý kandidoval aj na post predsedu PSK (aktuality.sk)

Nový človek Hlasu v minulosti pôsobil aj na pozícii hovorcu ministra Smeru.

Strana Petra Pellegriniho sa od zajtra rozrastie o novú tvár. Súčastou Hlasu sa stane dlhoročná súčasť Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák. Pre Aktuality.sk to potvrdili dva zdroje. Kaliňák aj Hlas to odmietli komentovať.

„Uvidíte zajtra,” odpovedala hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková na otázku, či môže potvrdiť našu informáciu.

Pellegrini avizoval odborníka

Ani Kaliňák nechcel svoj vstup do politiky bližšie komentovať. „V tomto momente necítim potrebu sa vyjadrovať k tomu, aké budú moje ďalšie kroky alebo rozhodnutia,” odkázal nám.

Poznajú sa z politiky

Nie je náhoda, že ním bude práve Kaliňák. V októbri 2022 ho strana podporovala v kandidatúre na prešovského župana. Okrem Hlasu sa za neho postavil aj Smer, SNS a Aliancia. V kampani ho okrem Pellegriniho osobne podporil aj šéf Smeru Robert Fico.

Hoci súťaž o funkciu predsedu samosprávneho kraja nevyhral, neskončila pre neho najhoršie. S viac ako 83-tisíc hlasmi skončil druhý za Milanom Majerským z KDH. Lídra kresťanských demokratov volilo 111-tisíc ľudí. Napokon si Kaliňák sadol aspoň do župného zastupiteľstva ako poslanec.

Koncom februára vystúpil aj na proteste ZMOSu pred Národnou radou. Zástupcovia združenia vtedy demonštrovali za zlepšenie podmienok pre samosprávy.

Kaliňák je známy najmä svojím pôsobením v Združení miest a obcí Slovenska. V minulosti však pôsobil aj ako hovorca ministra školstva za Smer Dušana Čaploviča.

Autor: Martin Sliz

Zdroj: Aktuality.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás