fbpx
ZahraničnéNIGER: Počas prevratu v Nigeri viali v uliciach ruské...

NIGER: Počas prevratu v Nigeri viali v uliciach ruské vlajky

-

NIGER: Počas prevratu v Nigeri viali v uliciach ruské vlajky

BRATISLAVA 31. júla (SITA) – Tisíce prívržencov vojenskej junty, ktorá prevratom prevzala kontrolu nad africkým Nigerom, pochodovali ulicami hlavného mesta, mávali ruskými vlajkami a odsudzovali bývalú koloniálnu mocnosť Francúzsko. Referuje o tom web news.sky.com.

Ruská žoldnierska Wagnerova skupina už pôsobí v susednom Mali a jej šéf Jevgenij Prigožin po správach o puči privítal „dobré novinky“ a ponúkol služby svojich bojovníkov. Hoci Kremeľ oficiálne odsúdil prevrat, predpokladá sa, že ruský prezident Vladimir Putin by rád rozšíril vplyv svojej krajiny v regióne.

Zatiaľ nie je jasné, či sa nové vojenské vedenie posunie smerom k Moskve, alebo sa bude snažiť držať pri západných spojencoch Nigeru.

https://news.sky.com/story/ukraine-russia-war-latest-possible-reason-putin-is-letting-wagner-boss-sit-easy-attacks-near-nato-border-worrying-putin-to-visit-china-12541713

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás