fbpx
DomáceNiektorí poslanci sú ochotní podporiť otvorenie Matovičovho cirkusu

Niektorí poslanci sú ochotní podporiť otvorenie Matovičovho cirkusu

-

Niektorí poslanci sú ochotní podporiť otvorenie Matovičovho cirkusu

BRATISLAVA 26. mája (SITA) – Ak hnutie OĽaNO a priatelia zváži vypustenie kampaňových zákonov poškodzujúcich rozpočet, strana Demokrati je ochotná podporiť mimoriadnu schôdzu. Poslanci za stranu Demokrati sú pripravení pracovať, pretože to pokladajú za svoju povinnosť. Ako však strana v tlačovej správe uviedla, chcú v parlamente pracovať, nie robiť kulisu pre „kampaňové atómovky“.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár zvolá mimoriadnu schôdzu iniciovanú poslancami OĽaNO a priatelia na pondelok 29. mája o 9:00. Ako uviedlo hnutie OĽaNO a priatelia na dnešnej tlačovej besede, poslanci sa vo štvrtok rozhodli pred hlasovaním o takmer 40 zákonoch z dielne hnutia OĽaNO a priatelia ukončiť schôdzu. „Disponujeme 35 poslancami, tak sme sa rozhodli, že podáme 30 podpisov do podateľne Národnej rady (NR) SR a zvoláme mimoriadnu schôdzu NR SR, na ktorej sa bude rokovať o všetkých zákonoch, ktoré sa nedorokovali na májovej schôdzi. Pozývame tak poslancov naspäť do roboty, aby si prišli dorobiť to, čo nedokončili,“ vyhlásil Šipoš.

Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) informovali o tom, že návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze nepodporia. Odôvodnili, že sa odmietajú podieľať na populistických a nezmyselných návrhoch, ktoré rozvracajú verejné financie, zvyšujú dane a prikazujú iným, ako majú žiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás