fbpx
- Reklama -
DomáceNiekomu v tomto štáte preplo: Na Slovensku chcú založiť...

Niekomu v tomto štáte preplo: Na Slovensku chcú založiť 15 nových strán, pribúdajú regionálne subjekty 

-

Niekomu v tomto štáte preplo: Na Slovensku chcú založiť 15 nových strán, pribúdajú regionálne subjekty 

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

      Bratislava 25. júna (TASR) – Na Slovensku chcú založiť 15 nových politických strán. Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR. Medzi nimi je viacero subjektov, ktoré majú ambíciu byť regionálnymi stranami.


      Medzi vznikajúcimi stranami sú Reštart Slovenska, Alternatíva pre Slovensko, Naše Slovensko – SD, Spoločný Cieľ, Strana dôchodcov, Hnutie Zelení, ako aj subjekt Karma.


      Podpisy zbierajú aj subjekty Tím Kraj Nitra – Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, Za regióny, Moderný Prešovský kraj, Team Petržalka, Kandidát Trenčiansky a Nitriansky kraj, Košická strana, Strana obcí a miest – SOM Slovensko či subjekt Zakrúžkuj ma! Som tvoj sused – nezávislí. Medzi členmi prípravného výboru týchto subjektov sa objavujú komunálni politici.

- reklama -


      Na Slovensku momentálne funguje 160 politických strán a hnutí, z toho približne 100 je v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo stranu zaregistruje.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás