fbpx
ZahraničnéNiečo ako oľaňák Herák: Syn francúzskeho ministra spravodlivosti je...

Niečo ako oľaňák Herák: Syn francúzskeho ministra spravodlivosti je vyšetrovaný v kauze domáceho násilia 

-

Niečo ako oľaňák Herák: Syn francúzskeho ministra spravodlivosti je vyšetrovaný v kauze domáceho násilia 

      Grenoble 27. januára (TASR) – Syna francúzskeho ministra spravodlivosti Érica Duponda-Morettiho zadržali pre podozrenie z domáceho násilia, ktorého sa údajne dopustil na svojej partnerke.


      Informovala o tom v piatok agentúra AFP, ktorá dodala, že 32-ročný Raphaël Dupond-Moretti bol políciou v alpskom lyžiarskom stredisku Courcheval vypočutý vo štvrtok a v piatok bol zadržaný. 
       „Ako otec som zničený,“ povedal minister Dupond-Moretti pred novinármi. Zdôraznil, že akékoľvek násilie je neprípustné. 


      „Ako minister som neváhal bojovať proti násiliu na ženách a za to, aby o ňom hovorili nahlas,“ dodal, pričom požiadal, aby médiá a verejnosť rešpektovali súkromie jeho rodiny. „Teraz musí konať súdny systém,“ vyhlásil.

- reklama -


      Francúzske médiá upozornili, že táto kauza je ďalšou ranou pre Duponda-Morettiho, ktorý bol do vymenovania za člena centristického kabinetu prezidenta Emmanuela Macrona jedným z najznámejších a najlepšie zarábajúcich obhajcov vo Francúzsku.


      Jeho povesť ohrozila aj kauza z októbra minulého roka, v ktorej je podozrivý z konfliktu záujmov v podobe „vybavovania si účtov so sudcami, s ktorými sa počas svojej právnickej kariéry dostal do konfliktu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás