fbpx
Názory"Neser tigra" - Bruselu sa kruto vracia jeho politika...

„Neser tigra“ – Bruselu sa kruto vracia jeho politika sankcií

-

„Neser tigra“ – Bruselu sa kruto vracia jeho politika sankcií

Bolože to kriku o sankciách a dokonca zo strany našich probruselských tajtrlíkov o „tvrdých a stále tvrdších“ sankciách proti Moskve! Vrátili sa ako bumerang a Moskva nemusela opačným smerom uvaliť ani jednu.

Ruská federácia jednoducho obrátila toky svojich exportov zo západu (do Európy) na východ (do Ázie). Obchod ide ďalej, zisky sú pre Moskvu rekordné a Európe už chýba všetko. Okrem Američanov. Tých má nadbytok.

Tak, povedzme si to takto: Nechce Európa plyn? Nech nechce! Nordstream II je splatený ešte pred spustením prevádzky, príjmy Gazpromu z predaja plynu na východ do Ázie narástli za vlaňajšok o 500 percent. Nech si v Bruseli robia obštrukcie, Rusko na nich zarába. Áno, Rusko doslova ekonomicky profituje z každej novej bruselskej sankcie. Najnovšie v sídle únie prišli na to, že na západ prestalo „chodiť“ už aj ruské drevo. A načo? Chodí na východ. Zdrojom pre nasledujúcu úvahu je ruský portál ms-news-ru.

Tajtrlíci si to užijú

Tí naši vykrikovači o tom, ako treba sprísniť sankcie proti Rusku – z diplomatickej centrály na Hlbokej v Bratislave – chybička se vloudila, nie soudruzi? Na blbcov je slovenská politická scéna doslova požehnaná. Dá sa o nich písať od rána do večera a každý deň. A tým to ešte ani nedošlo. Pritom v Európe vznikol ďalší ekonomický sektor, kde v obvyklom režime nemôžu firmy získať finančný zisk kvôli novej ruskej politike. Ukazuje sa, že nábytkársky, stavebný a ďalšie príbuzné odvetvia priemyslu mali veľký záujem o dodávky surového dreva z Ruska a ťažili z toho desaťročia. Tým, že európske firmy najskôr nakupovali suroviny z Ruska a potom tam predávali výrobky z dreva s vysokou pridanou hodnotou, zarobili dobré peniaze. Priblblí diplomati však trieskajú sankciami proti Moskve ako ožrani sedmou v krčme o pivom zaliaty stôl pri faraónovi.

Nepochopili, nepochopia.. tupci!

Rusko múdro a kompetentne zaviedlo výrazné, doslova drakonické obmedzenia exportu dreva na celý rok 2022. Obmedzenia v kvantitavívnych percentách takmer 80 percent prekvapili aj ostrieľaných odborníkov. V Európe tieto obmedzenia vyvolali vážne rozhorčenie, dokonca sa pripravujú oficiálne sťažnosti prostredníctvom svetovej organizácie obchodu WTO, európske firmy prichádzajú o príliš veľa peňazí a chcú z toho obviňovať zas a koho? No predsa Rusko. Idiotom nedôjde, že chyba je niekde inde. Napríklad v nich samých a že Moskva s pokojom anglických lordov iba našla inde iných obchodných partnerov. Bruselské sankcie proti Rusku pôsobia, ako keď rozzúrená čivava chce ocikať poľovnícky posed zvrchu a to ešte proti vetru.

Rusi s tým rátali dlho vopred

Podľa ruskej legislatívy bola ústava v krajine obozretne zmenená a zahraničné rozhodnutia teraz nemajú prevahu nad ruskými a nemôžu byť záväzné. Nech si vymyslia v Bruseli, čo chcú, ale drevo už nedostanú, v roku 2023 uvidíme ekonomický výsledok. V tomto odvetví v Európe pracujú státisíce ľudí a tí ľudia sú pravideľne aj voliči. Putin na to ide celkom vtipne.

Natrite si sankciami chleba a môžete si nimi aj kúriť!

Vo všeobecnosti sa javí, že ide o novú prax poskytovania ruských zdrojov európskym hospodárskym sektorom. Tá doterajšia totiž prinášala finančné výhody len európskym spoločnostiam. Inak, je to dobré poučenie aj pre rôznych Korčokov a Klusov, aby boli trošku premýšľajúcejší pri podporách bruselských sankcií voči Moskve. Strkania sa do zadku komusi „viac“ ich síce neodnaučíme, ale musia raz pochopiť, že aj s tými bruselskými zadnicami nás títo naši hupáci dovedú iba kam? No, predsa do riti, súdruhovia!

Autor článku: Ivan Brožík. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Úplne vystrihnuté situácie blbeckovia z Bruselu sKorcokom a Kľudom by zapredali aj Babu javu tupci bol som 2020 v Moskve Nádhera čistota plne obchody rozprával som obyčajnými ľuďmi úplne v pohode kde my Slováci žijeme Harabin dobre povedal Krajinu vedú Mafiáni Plagiatory dokonca Predavač Vodky a pár zapredanych Sorosovcov ????

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás