fbpx
- Reklama -
ZahraničnéNemecko: SPD oznámi rozhodnutie o vylúčení bývalého kancelára Schrödera

Nemecko: SPD oznámi rozhodnutie o vylúčení bývalého kancelára Schrödera

-

Nemecko: SPD oznámi rozhodnutie o vylúčení bývalého kancelára Schrödera

Hannover 8. augusta (TASR) – Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) v pondelok oznámi rozhodnutie o možnom vylúčení bývalého spolkového kancelára Gerharda Schrödera zo svojich radov. Dôvodom sú jeho väzby na ruského prezidenta Vladimira Putina, informuje tlačová agentúra DPA.

- reklama -

Návrh na vylúčenie bývalého predsedu strany podalo 17 rôznych miestnych organizácií strany. Arbitrážny výbor v severonemeckom meste Hannover rozhoduje o jeho vylúčení už niekoľko týždňov. Samotný Schröder sa na pojednávaniach nezúčastnil a neposlal na ne ani svojho právnika. Proti rozhodnutiu arbitrážneho výboru sa možno odvolať do dvoch týždňov.

Niekdajší kancelár, ktorý tento úrad zastával v rokoch 1998-2005, je dlhodobo kritizovaný pre svoju angažovanosť v ruských štátnych spoločnostiach a blízke kontakty s Vladimirom Putinom. Po februárovej ruskej invázii na Ukrajinu sa zvýšil tlak na Schrödera, aby sa od ruského prezidenta dištancoval. Schröder až v máji oznámil, že odíde z dozornej rady ruského energetického gigantu Rosnefť a odmietol nomináciu na miesto v dozornej rade ďalšej ruskej spoločnosti Gazprom.

V nedávnom rozhovore pre stanicu RTL sa 78-ročný exkancelár opäť odmietol dištancovať sa od ruského lídra. Vyslovil sa aj za to, aby sa uviedol do prevádzky dokončený plynovod Nord Stream 2 v Baltskom mori, čo sa odložilo po ruskej invázii na Ukrajinu.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás