fbpx
- Reklama -
DomáceNemecko a Katar podpísali energetické partnerstvo 

Nemecko a Katar podpísali energetické partnerstvo 

-

Nemecko a Katar podpísali energetické partnerstvo 

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Berlín 20. mája (TASR) – Nemecká vláda uzavrela v piatok energetické partnerstvo s Katarom. Berlín dúfa, že táto spolupráca mu pomôže znížiť závislosť od ruských dodávok. TASR správu prevzala z DPA.


      Katarský emir šejk Tamím bin Hamad Ál Thání a nemecký minister hospodárstva Robert Habeck podpísali počas štátnej návštevy memorandum o porozumení pre hlbšiu spoluprácu, informovalo v piatok Habeckovo ministerstvo. 


      Partnerstvo pomôže Nemecku diverzifikovať jeho dodávky plynu získaním skvapalneného zemného plynu (LNG) z Kataru a zároveň podporí spoluprácu v oblasti „zeleného vodíka“, uviedlo berlínske ministerstvo hospodárstva a ochrany klímy. 

- reklama -


      Katarsko-nemecké energetické partnerstvo podporí diskusie na „vysokej úrovni“ medzi oboma vládami o otázkach súvisiacich s energetikou a spojí aktérov z verejného a súkromného sektora. Plánujú sa pravidelné stretnutia medzi katarským a nemeckým ministerstvom energetiky.


       Nemecko sa snaží rýchlo sa zbaviť závislosti od ruských dodávok energie. Habeck odišiel do Kataru v marci, aby hľadal alternatívy k ruskému plynu.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás